Новий об’єкт для оборони. Суд дозволив будівництво біля паркану Софії Київської

Суд зобов’язав Київраду укласти з ТОВ «Докас» договір оренди ділянки площею 0,23 га поблизу брами Заборовського (західний парадний в’їзд до резиденції київських митрополитів на території Софійського собору) у Києві. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду.

Це ділянка на перетині вул. Стрілецької та пров. Георгіївського, 9/11. Її цільове призначення – для будівництва житлового будинку з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом, повідомляють Наші гроші.

Справа розглядалась судами неодноразово. Спочатку у 2011-му суди відхилили позов фірми «Докас», однак Вищий господарський суд відправив справу на новий розгляд. Того ж року ВГСУ виніс окрему ухвалу, якою зобов’язав Київраду вжити заходів щодо усунення причин неукладення договору оренди ділянки площею 0,23 га з ТОВ «Докас».

У жовтні 2012 року Господарський суд задовольнив позов фірми з вимогою зобов’язати Київраду укласти з нею договір оренди ділянки на перетині вул. Стрілецької і пров. Георгіївського. Це рішення підтримав Київський апеляційний госпсуд, а також в лютому цього року ВГСУ.

Суди вказали, що Київрада безпідставно ухилялася від укладення договору оренди, право на оформлення якого фірма отримала на підставі рішення Київради від 26.06.2007. ТОВ «Докас» звертався до Київради з проханням укласти договір, а також надсилав їй підписані ним два примірники проекту угоди, однак договір залишався не підписаним. При цьому він не був повернений фірмі із зауваженнями.

Київрада у суді пояснила свої дії тим, що вона не мала права підписувати договір, оскільки він не був переданий їй Головуправлінням земельних ресурсів.

У липні 2007 року Київрада затвердила проект землеустрою щодо відведення ТОВ «Докас» в оренду на 5 років ділянки площею 0,23 га на перетині вул. Стрілецької та пров. Георгіївського, 9/11 для будівництва житлового будинку з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом за рахунок міських земель.

За даними Головуправління земресурсів КМДА, нормативна грошова оцінка ділянки станом на оцінка станом на 05.09.2007 року становить 13,92 млн грн.

Відповідно до договору фірма має передати місту 20% загальної площі квартир у побудованому будинку. Річна орендна плата за ділянку становить 4% від її нормативної оцінки.

Зауважимо, що у грудні 2007 року Київрада за головування Леоніда Чернівецького і Олеся Довгого надала ТОВ «Докас» дозвіл на демонтаж майна, що перебуває на балансі «Київгазу», компенсувавши його вартість місту. Так, було демонтовано частину газорегуляторного пункту №5 та газопровід середнього тиску довжиною 75 м у пров. Георгіївському, 9/1.

Крім того, у жовтні 2011 року Київрада передала громадянину Максиму Шнипку нежилий будинок площею 193,50 кв м на вул. Стрілецькій/пров. Георгіївському, 9/11А. Натомість Шнипко передав місту нежилий будинок площею 193,5 кв м на вул. Ярославів Вал, 14Е.

Власниками ТОВ «Докас» є Світлана Ігнатова і ТОВ «Центр української культури та мистецтва», власницями якого нині є Катерина Атякшева і Світлана Долеско, що проживають в одній квартирі.

Світлана Ігнатова була однією з власниць ТОВ «Центр української культури та мистецтва» у 2010 році. У ТОВ «Докас» і ТОВ «Центр української культури та мистецтва» були і інші спільні власники – Анатолій Долеско, ПП «К.С.В.», а також американська компанія «Гейртон Інтернешнл Ел-Ел-Сі». Поза тим Світлана Ігнатова та Максим Шнипко є співвласниками ТОВ «Київюрком».

За останні 12 років Київрада виділила у буферній зоні «Софії Київської» близько 40 земельних ділянок, на яких вже побудовано більше десяти багатоповерхових будинків. Це створює навантаження на підземні комунікації і підвищує рівень грунтових вод, які можуть піднятися на 2,6 м і деформувати споруди «Софії», заявляють в національному заповіднику. Відтак директор «Софії Київської» Олена Сердюк пропонує зробити більш жорсткими правила забудови буферної зони, повністю заборонивши будівництво в радіусі 1 км від заповідника – до вул. Трьохсвятительської та Михайлівського собору.

київ корупція будівництво влада

Знак гривні
Знак гривні