Київ збільшили на 2 тисячі гектарів

Депутати Київради погодили проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж столиці. За таке рішення проголосували 74 депутати.

Територію столиці збільшили на 2 тис 75, 7 га земель Київської області Лісниківської, Білогородської сільських рад Києво-Святошинського району, Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району, Княжицької сільської ради Броварського району, Гнідинської сільської ради Борипільського району, де планується збудувати другу частину масиву Осокорки, повідомляє Gazeta.ua

Територія Києва також розшириться за рахунок Ірпінської, Вишгородської та Броварської міськрад. Від Вишгородської міськради до столиці перейде острів Великий і повністю увійде селище Коцюбинське. Межі столиці будуть визначені площею 84 тис 974, 4 га.

"Ми нарешті зупинимо той безлад, який робиться в роздачі заміських земель сільськими та селищними радами. Потрібно дати можливість нормально приймати рішення місту Києву", — заявив під час доповіді директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Віктор Петрук.

Він зауважив, що селище Коцюбинське, яке увійде в межі столиці, не змінить свій адміністративно-територіальний устрій: "Як була селищна рада — так і буде, ми лише включаємо територію".

Петрук додав також, що податки та інші фінансові надходження селища Коцюбинське, які раніше відходили Ірпіньській міськраді, тепер ітимуть у бюджет Києва.

Землями розпоряджатиметься Київрада. Відповідне рішення Київради віддадуть на розгляд обласної ради, незалежно від їх рішення документ передадуть потім до Верховної Ради. У перспективі до столиці можуть приєднатися міста Вишневе та Вишгород Київської області, зазначив Петрук.

земля київ

Знак гривні
Знак гривні