Теплий Київ. Частинку Хрещатика одягнули у в'язані речі (ФОТО)

Понад 300 кг пряжі пішло на те, щоб по-домашньому утеплити дерева, кавоварки та зв’язати 6-метрову шапку на Хрещатику.

У п’ятницю, 8 лютого, на головній вулиці країни біля виходу зі ст.м. «Хрещатик» з’явилося декілька незвичних об’єктів: обв’язані дерева і ліхтарі, кавоварки, урни і гігантська шапка, повідомляють "Коментарі".

«Ідея проекту «Теплий Київ» спала на думку нам десь рік тому. Ми знайшли картинку обв’язаного автобуса, почали копати, що ж це таке, дізналися багато цікавого про ярнбомбінг (дослівно з англійської - «бомбардування пряжею»). І подумали, чому ж у нашому місті немає такого яскравого місця, щоб люди, які проходять поблизу, посміхнулися, і у них піднявся настрій», - розповіла одна з організаторів акції Катерина Коробко.

Однак реалізувати задум виявилося не так просто, як могло здатися. «Два місяці ми нишпорили по всій Україні у пошуках тих, хто нам допоможе. Обдзвонили близько 100 маленьких студій і приватних осіб, які займаються в’язанням. Все виявилося дуже складно, і в таких масштабах реалізувати проект було практично неможливо. Тоді ми розбили його на підпроцеси, і на кожен знайшли людей, які захотіли допомогти», - пояснив співавтор проекту Володимир Сінаневич.

За його словами, серед таких помічників - і люди, і підприємства, і їхню точну кількість назвати проблематично: рахунок йде на десятки.
Для появи «Теплого Києва» було витрачено більше 300 кг пряжі. Частина роботи була проведена на в’язальних виробництвах. Однак, як розповіла технолог проекту Вікторія Загоруйко, було чимало і ручної роботи.

«Залучалися невеликі підприємства, в’язальниці, які вечорами все це в’язали ручками і допомагали нам зробити таку красу. Усе в’язали півтора місяця, шапку - близько двох тижнів. Потім її ще кроїли - полотна в’язалися окремо - і зшивали», - розповіла Загоруйко.

При цьому вона зазначила, що насправді такі проекти несуть дуже багато позитиву і радості. І хто завгодно може влаштувати щось подібне у себе на подвір’ї, на дитячому майданчику тощо. Хто вміє в’язати, зможе реалізувати задумане протягом місяця. А хто не вміє, впевнена Загоруйко, все одно може долучитися до ярнбомбінгу. Достатньо лише заглянути в шафу, дістати старі светри і з них створити подібну красу на радість собі та сусідам.

Проект буде доступний для всіх охочих протягом 10 днів, з 8 по 17 лютого.

Ярнбомбінг (yarnbombing - «бомбардування пряжею») або міське в’язання (urban knitting) - новий рух вуличного мистецтва, що являє собою прикрашання пряжею всіляких міських об’єктів, від ліхтарів до автобусів і зупинок. Основоположницею вважається 35-річна американка Магда Сейєг. У 2005 році вона прикрасила двері власного магазинчика в’язаним чохлом, щоб привабити відвідувачів. Ідея була охоче «підхоплена» й швидко стала окремим напрямком стріт-арту.

В Україні перший відомий проект міського в’язання був реалізований у 2009 році в Херсоні.

мистецтво місто

Знак гривні
Знак гривні