Оборона з безпекою не цікавлять депутатів. Інфографіка законотворчості за січень

За січень парламентарі зареєстрували 269 законопроектів, пропрацювали два пленарні дні та прийняли лише 9 законів і 19 постанов. "Батьківщина" - лідер серед фракцій за законотворчою активністю.

Найбільш активною у підготовці законопроектів серед парламентських фракцій за підсумками січня стала ВО «Батьківщина», на рахунку якої 86 законопроектів. А найбільш пасивними виявились комуністи – лише 7 законодавчих ініціатив. Про це свідчать дані дослідження Громадянської мережі ОПОРА, яка проаналізувала законотворчу активність депутатів у кількісному та якісному вимірі.

Після свят депутатів найбільше турбували питання політики та державного управління – зареєстровано 100 законопроектів. Господарство, економіка і гроші (64 законопроекти) опинились на другому місці, правосуддя і правоохоронна система (40), соціальна сфера (25). Найменш цікавими для обранців виявилися тема оборони та безпеки, зовнішньої політики і екології, які поступились навіть темі оголошення святкових і пам’ятних дат.

Усього за січень парламентарі зареєстрували 269 законопроектів, пропрацювали два пленарні дні та прийняли лише 9 законів і 19 постанов. Показовим є той факт, що усі вони були ініційовані або Президентом, або Урядом.

ОПОРА проаналізувала і змістову складову законотворчої діяльності парламентарів та пропонує ознайомитись з нею у відповідному моніторинговому звіті. Зважаючи на те, що протягом січня Верховна Рада в пленарному засіданні працювала лише 2 дні, оцінити коефіцієнт корисної дії парламенту можна буде лише в лютому. ОПОРА продовжуватиме слідкувати за роботою депутатів та інформуватиме суспільство про найбільш цікаві факти з трудового доробку парламентарів.

Рейтинг депутатів-законотворців формально очолив член фракції ВО «Батьківщина» Володимир Яворівський, але більшість з них стосувалась відзначення пам’ятних дат і свят. Втім, його ініціативи в більшості стосувались відзначення свят та пам’ятних дат, що в меншій мірі є суспільно-значущими пропозиціями, порівняно з соціальним, економічним чи правовим блоком питань.

На відміну від грудня, коли ВО «Свобода» не подала жодного законопроекту, в індивідуальному рейтингу голова фракції Олег Тягнибок зайняв друге місце серед парламентарів. А от на рахунку Віталія Кличка, Арсенія Яценюка, Сергія Міщенка та Анатолія Гриценка по 8 законодавчих ініціатив. Депутати від провладних фракцій не увійшли до трійки лідерів рейтингу. Народні депутати подали також 99 міжфракційних ініціатив.

інфографіка верховна рада україна

Знак гривні
Знак гривні