Від Будинку вчителя віддерибанили каретний гараж

Київрада сьогодні, 25 грудня, вирішила віддати приватній фірмі шматок Будинку вчителя на вулиці Володимирський в Києві. В його історії були навіть засідання Центральної Ради. Тепер він став частиною земельного дерибану.

Схема традиційна - приватна фірма бере "в оренду для реконструкції та експлуатації" шматок території. Адреса - Володимирська, 57 б. «Там знаходиться каретний гараж. Але його вже реконструювали – 10 років тому. Ми ним не користуємось», - заявила «Свідомо» директор Будинку вчителя Лариса Мельник.

- Чи не боїтеся, що будівлю просто з’їдять і Вас – витіснять?

- Поки натяків на це немає ніяких. Але якщо зберуться це робити – ми будемо проти і піднімемо галас.

Що за фірма? ТОВ «Проінвест сервіс». Воно, за даними «Інформаційно-ресурсного центру», де міститься інформація про всі юридичні особи, належить Валерію Басенку. Зареєстрована компанія на Смірнова-Ласточкіна, 35. Басенко також є керівником ще однієї київської фірми – «Будмегасервіс» на Бульварі Лесі Українки, 5а.

Остання вже має певну історію земельних відносин з Київрадою. У березні 2007-го київські депутати віддали компанії майже гектар землі на Стеценка в Святошинському районі. Для будівництва торговельно-офісного центру з паркінгом.

Це вже не перша спроба роздерибанити Будинок вчителя. У 2000-му 90 квадратних метрів Будинку Вчителя було передано в оренду ТОВ «Юніор-спорт» - під складські приміщення, за 20 гривень квадратний метр. У грудні 2010-го Київрада підтвердила, що ця фірма має право на переукладання договору про оренду. У 2011-му прокуратура опротестувала рішення, коли компанія вирішила спробувати приватизувати будівлю. «Юніор-спорт», за «Інформаційно-ресурсним центром», належить Інні Вознюк. Місце реєстрації – вулиця Басейна, 9, кімната 3.

За даними джерела «Свідомо», і ТОВ «Юніор-спорт» і ТОВ «Проінвест сервіс» входять в групу компаній «Столица Групп». Джерело каже – їх «дахує» керівник Державного управління справами Андрій Кравець. Його дружина – Марина Пелех – серед засновників компанії, котра прибрала до рук два тижні тому басейн «Водник». Його Київрада за таким же сценарієм віддала фірмі "Київ Арт".

Це та сама група, яка з'їла Гостинний двір, бо "Київ-Арт" має ще одного засновника - Дмитра Ярича. Це його "Укрреставрації" Київрада подарувала пам'ятку на Контрактовій площі. З дружиною Кравця Ярич працює вже давно. До цього він з не ю працював в кінотеатрі «Зоряний» - юристом.

київ будинок вчителя абзац

Знак гривні
Знак гривні