Україну зарахували до запеклих ворогів Митного союзу

Євросоюз, США та Україна запровадили більше всіх у світі обмежувальних заходів проти продукції з Митного союзу.

Про це йдеться в матеріалах Євразійської економічної комісії (ЄЕК). За даними комісії, США і ЄС ввели проти товарів з Митного союзу по 18 обмежувальних заходів, тоді як Україна - 16, повідомляє РБК daily.

Наприклад, у США застосовуються антидемпінгові заходи щодо товарів хімічної та металургійної промисловості з Росії та Білорусії, а також ряд економічних санкцій відносно товарів з Білорусі. У ЄС не пускають з Митного союзу хутро деяких звірів, обмежують ввезення труб, зерна, текстилю.

Україна також запровадила цілу низку антидемпінгових зборів щодо імпортних товарів з Росії, Білорусії та Казахстану - наприклад, щодо метанолу, ДВП і склу.

Варто відзначити, що ЄС, США і Україна входять до числа ключових торговельних партнерів Митного союзу. Так, за даними Федеральної митної служби Росії, на частку ЄС в січні-вересні 2012 року припадає 48,8% всього товарообігу РФ з іншими країнами, на США - 3,4%, на Україну - 5,5%.

Ще одна країна, яка ввела значне число обмежень на товари з Митного союзу - Узбекистан. Там діють обмеження на імпорт борошна, м'яса, цукру, пива та безлічі іншої продукції. При цьому товарообіг союзу з Узбекистаном досить малий: в Росії, наприклад, він складає всього 0,4% від загального обсягу експорту-імпорту.

Підрахунок недоотриманого доходу Митного союзу через застосування різних обмежувальних заходів зараз проводиться, заявив міністр з торгівлі ЄЕК Андрій Слєпнєв. За його словами, тільки від українських обмежувальних заходів у торгівлі збиток для Митного союзу становить близько $200 млн в рік.

У своїх підрахунках в ЄЕК до обмежувальних заходів віднесли акцизи, адміністративні бар'єри, додаткові збори, квоти та інші санкції, спрямовані на зменшення імпорту і підтримку місцевих виробників.

Це дратує, і ми це знаємо. Але це дуже важливо.
Texty.org.ua потребують вашої підтримки.

Ми робимо те, на що не наважуються інші. Розкриваємо схеми пропагандистів, називаємо імена зрадників, показуємо справжні масштаби катастроф, стаємо ворогами найвпливовіших людей світу. Наприклад, Ілон Маск писав у своєму твіті, що нас треба прирівняти до терористів. За більшістю наших матеріалів із журналістики даних — місяці кропіткої роботи й сотні перевірених джерел інформації. Ми не залежимо від політичних примх мільйонера-власника. Ніхто не може вказувати нам, чого не говорити чи про що не повідомляти.

Раніше повідомлялося, що Україна не готова до повноправного членства в Митному союзі і хоче домогтися статусу спостерігача. На думку українських експертів, Київ може погодитися на вступ до Митного союзу тільки на словах.

росія митний союз україна економіка

Знак гривні
Знак гривні