Громадськість вимагає заборони російського фільму Матч в Україні, бо в ньому перекручено історичні факти

Одразу кілька громадських організацій скерували звернення до міністра культури України Михайла Кулиняка із вимогою заборонити офіційний показ російського фільму «Матч» на території України.

«Ми глибоко стурбовані новиною про можливість виходу у кінопрокат фільму “Матч” спільного виробництва компаній "Рекун-синема" та "Пронто-фильм", - йдеться у зверненні. - Вважаємо, що сюжет цього продукту грубо перекручує історичні факти та зневажливо показує українців як націю. Зокрема у фільмі неправдиво висвітлено життя м. Києва під час німецької окупації, що є дуже непростим періодом з історії столиці України. Нашу увагу привернув той факт, що у фільмі всі негативні герої розмовляють українською мовою та носять жовто-блакитні пов'язки. До того ж у картині зачіпаються особливо болючі для пам'яті українців теми мінування Хрещатика, розстрілів у Бабиному Яру та так званого “матчу смерті”. Перелічені сторінки київської історіографії подані у спотвореному вигляді, що є неприпустимим і не несе ніякого “патріотичного” змісту як це подають автори фільму. Даний фільм є наругою над пам'яттю про тих українців, які воювали у Другій світовій війні та завдяки яким ми маємо незалежну Україну».

Під листом підписалися ВМГО «Спілка української молоді в Україні», ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», Громадянський рух «Відсіч», Рух добровольців «Простір Свободи» та Молодий Народний Рух.

кіно історія

Знак гривні
Знак гривні