Конкуренти Обами підтримують застосування тортур

Вісім республіканців, що бажають стати кандидатом у президенти США, провели теледебати, присвячені проблемам міжнародної політики і національної безпеки. Під час дебатів було піднято питання про допустимість застосування під час допитів передбачуваних терористів так званого дізнання шляхом "занурення у воду".

За тортури висловилася єдина жінка серед імовірних кандидатів Мішель Бахман: "Якби я була президентом, я б дозволила використовувати цей метод. Він ефективний і дозволяє отримувати інформацію".

Її підтримав і чорношкірий бізнесмен Херман Кейн: "Я б повернувся до такої практики. Я не думаю, що це катування. Я вважаю, що це вдосконалена техніка допиту". Як повідомлялося раніше, рейтинг Кейна істотно впав після того, як його було звинувачено у сексуальних домаганнях.

Коментуючи висловлювання республіканців, нинішній глава Білого дому Барак Обама заявив, що він як і раніше проти занурення людини головою у воду під час допиту: "Занурення у воду - це катування. Це суперечить американським традиціям, нашим ідеалам".

Губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні, який вважається на даний момент лідером передвиборної гонки, під час дебатів пообіцяв позбавити світ від іранської ядерної загрози: "Одну річ я знаю напевно: якщо ви знову оберете Барака Обаму, в Ірану буде ядерна зброя, а якщо ви виберете Мітта Ромні, якщо оберете мене наступним президентом, у них не буде ядерної зброї".

Водночас недавній улюбленець консервативної публіки губернатор Техасу Рік Перрі втрачає своїх прихильників і відчуває дедалі більші труднощі зі збором коштів. Виборці не пробачили йому забудькуватості, коли на попередніх дебатах Перрі раптом ніяк не міг згадати одне із трьох міністерств, яке, ставши президентом, хотів би ліквідувати.

Нагадаємо, що перші праймеріз Республіканської партії відбудуться не раніше лютого 2012 року. А вибори президента США відбудуться у листопаді 2012 року. Діючий президент США Барак Обама офіційно заявив про бажання брати участь у президентських виборах 4 квітня. Експерти називають головним суперником нинішнього глави Білого дому екс-губернатора Массачусетса Мітта Ромні.

сша вибори

Знак гривні
Знак гривні