Почали арештовувати людей за участь у пікетах. Перший арест у Львові.

Сьогодні, 14 жовтня, вранці був арештований організатор акції протесту, яка пройшла 12 жовтня під обласною прокуратурою у Львові, юрист, правозахисник Олексій Веренцов. Це чи не вперше в незалежній Україні людину заарештували за громадську дію.

«Вранці до Олексія Веренцова приїхала міліція нібито вручити йому повістку, але його арештували і доправили у Галицький суд», - розповів Андрій Соколов.

За його словами, пікети під обласною прокуратурою на знак протесту щодо її бездіяльності у кримінальних та інших справах, які стосуються прав громадян, уже тривають кілька днів. Резонансу набуло пікетування 12 жовтня, коли під стінами прокуратури «хоронили» правоохоронну систему. «Позавчора акція мала цікавий характер - була труна, куди вкидали скарги громадян. Таким чином учасники хотіли сказати, що подати скаргу в прокуратуру - це все одно, що похоронити цю справу», - додав Андрій Соколов.

Поруч з Олексієм Веренцовим участь у пікеті взяли й інші юристи, адвокати, правозахисники. Андрій Соколов не знає, яка подальша доля Олексія Веренцова. «Можливо, це буде арешт чи адмінштраф. Очевидно, що правоохоронці знайдуть якусь формальну зачіпку», - зазначив він.

Зі слів начальника ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області Дениса Харчука, разом із Вєренцовим затриманий ще один чоловік, прізвище якого Харчук не уточнив.
«Вони затримані за злісну непокору законному розпорядженню працівника міліції. Їх затримали, коли вони пікетували прокуратуру. У них не було дозволу на проведення цього заходу. Працівники міліції звернулися до них із вимогою розійтися. У відповідь були не зовсім адекватні дії. Прийшлося затримати двох чоловік», - пояснив речник обласної міліції.

Справу розглядав Галицький районний суд Львова. При цьому до залу суду не був допущений адвокат Веренцова. Веренцову дали 3 доби, а його спільнику дали 15 діб адмінстративного арешту з спротив законному розпорядженню працівника міліції.

Від УГСПЛ: нагадаємо, що відповідно до Конституції України для проведення пікету не потрібно дозволу. Міська рада напередодні пікету намаглася його заборонити у судовому порядку, проте суд їм у цьому відмовив і станом на сьогодні жодного рішення про заборону пікету не існує.

міліція репресії мезозой

Знак гривні
Знак гривні