В Черкасах арештували спонсора патріотичних заходів

10 вересня 2010 р. в Черкасах арештовано українського мецената, організатора численних патріотичних заходів, члена партії “Наша Україна” Володимира Яковича Сапу. Його звинуватили у співучасті у розкраданні бюджетних коштів, виділених на “Золоту підкову Черкащини”, не давши навіть ознайомитися з актами ревізії, яку проводили без участі директора – особи, що несе матеріальну відповідальність.

Черкаси переповнені чутками, що гроші пішли на розбудову маєтку тодішнього керівника області Олександра Черевка, який, покинувши “Нашу Україну”, подався рятуватися в Партію регіони, ставши радником нинішнього голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба, фахівця з донецького вугілля. Тобто Черевка ніхто не чіпатиме, але хтось має відповісти за розкрадені кошти.

У вівторок, 28 вересня, відбудеться засідання Палати у кримінальних справах Апеляційного суду Черкаської області, на якій розглядатиметься питання про запобіжну міру. Поки ж Володимир Якович Сапа, хворий на бронхіальну астму, перебуває в ізоляторі СІЗО.

Історичний клуб “Холодний Яр”, якому багато років всіляко допомагав Володимир Сапа, виступив із клопотанням до голови Апеляційного суду Черкаської області В. М. Подороги та до Голови Палати у кримінальних справах Апеляційного суду Черкаської області. Це звернення підтримали відомі українські політики, журналісти, письменники і митці. На підтримку Володимира Сапи виступають все нові й нові організації та відомі особистості. Пропонуємо Вашій увазі текст клопотання Історичного клубу “Холодний Яр” та закликаємо протестувати проти арешту Володимира Сапу, здійсненого із грубими порушеннями закону.

Влада російських націоналістів почала наступ на дрібний бізнес, який тільки і може фінансувати український рух, та на конкретних меценатів, які фінансували українську справу. Станьте на захист Володимира Сапи!

Ось текст звернення:

“Арешт Володимира Яковича Сапи, відомого в Україні мецената, добродійника, організатора численних патріотичних заходів, нас глибоко стурбував. Ми знаємо Володимира Сапу як сумлінну і глибоко порядну людину, творця добрих справ, патріота, що щиро працював на благо незалежної України.

За дієвої допомоги Володимира Яковича на Чигиринщині сім років поспіль проводиться міжобласне дитячо-юнацьке спортивно-краєзнавче свято “Холодноярські ігри”, присвячене пам’яті ватажка гайдамацького повстання Максима Залізняка.

У селі Мельники Чигиринського району колектив “Мехбуду” на чолі з Володимиром Сапою побудував пам’ятник холодноярським козакам, які загинули в боротьбі за незалежну Україну, на благодійних засадах відремонтував сільський клуб, школу, впорядкував братську могилу радянських воїнів.

Завдяки Володимирові Сапі у світ вийшло восьме видання знаменитого роману Юрія Горліса-Горського “Холодний Яр”, книги дослідника Національно-визвольних змагань 1920-х років Романа Коваля, краєзнавчий фотопутівник кореспондента газети “Голос України” в Черкаській області Лідії Титаренко, інші популярні видання з історії рідного краю.

До козацького свята Покрови, 9 жовтня 2010 р., в Мельниках заплановано відкриття пам’ятника письменнику Юрію Горлісу-Горському, спорудженому колективом “Мехбуд”. Ініціював побудову пам’ятника Володимир Сапа. Було б справедливо, щоб і він взяв участь у цих урочистостях.

Головні риси Володимира Яковича – моральність, чесність, непідкупність, доброзичливість. Володимир Сапа завжди відгукувався на прохання громадських організацій, шкільних колективів, музейних працівників, людей мистецтва, духовенства. Це людина, яка віддасть своє і нізащо не привласнить те, що йому не належить. Сподіваємося, що у відкритому суді Володимир Сапа зможе довести свою непричетність до порушення закону, які ймовірно вчинили інші люди. Просимо Вашого сприяння у зміні запобіжного заходу на підписку про невиїзд”.

Звернення підписали:

Роман КОВАЛЬ, письменник, президент Історичного клубу “Холодний Яр”, лауреат премії ім. Михайла Стельмаха.

Олесь ДОНІЙ, народний депутат України.

В’ячеслав КИРИЛЕНКО, народний депутат України.

Василь ШКЛЯР, заступник голови Національної спілки письменників України.

Юрій ВИННИЧУК, письменник, лауреат премії Бі-Бі-Сі.

Іван МАЛКОВИЧ, письменник.

Василь ОВСІЄНКО, член Харківської правозахисної групи, лауреат премії ім. Василя Стуса, колишній політв’язень.

Тарас РОНДЗІСТИЙ, директор Центру національного відродження.

Ростислав МАРТИНЮК, тележурналіст, продюсер телепроектів “Особливий погляд” (УТ-1) та “Народний контроль” (5-й телеканал).

Сергій АРХИПЧУК, режисер, заслужений діяч мистецтв України.

Євген ЖОВТЯК, депутат Київської обласної ради.

Роман ЧАЙКА, журналіст 5-го телеканалу.

Любов КРИВОРОТ, депутат Обухівської міської ради.

Тарас КОМПАНІЧЕНКО, кобзар, Заслужений артист України.

Лідія ТИТАРЕНКО, Заслужений журналіст України, кореспондент газети “Голос України” в Черкаській області.

Ольга ШАРАПА, директор черкаського музею “Кобзаря”, прапраправнучка Тараса Григоровича Шевченка.

Віктор КРЮЧКОВ, член Національної спілки художників України.

Валентин СІРИЙ, заслужений художник України.

Микола ТЕЛІЖЕНКО, заслужений художник України.

Олександра ТЕЛІЖЕНКО, заслужений художник України.

Ольга МАЗУРЕНКО, завідувач відділу історії Черкаського обласного
краєзнавчого музею.

Звернення підтримали

Євген ЗАХАРОВ, співголова Харківської правозахисної групи, член правління Української Гельсінкської спілки з прав людини,

Іван МАКАР, адвокат, колишній політв’язень,

ІОАНН, єпископ, керуючий Черкаською єпархією УПЦ Київського Патріархату,

Сергій КОЗАК, головний редактор газети “Літературна Україна”,

Дмитро та Віталій КАРПАНОВИ, письменники,

Людмила ШУЛЬГІНА, професор кафедри менеджменту Національного технічного університету України “КПІ”, доктор економічних наук,

Тарас СИЛЕНКО, кобзар, Заслужений артист України,

Василь ЛИТВИН, кобзар, Заслужений артист України,

Антоніна ЛИТВИН, поетеса, художник,

Олександр ДИСКАНТ, сільський голова села Медведівки Чигиринського району,

Богдан ЛЕГОНЯК, завідувач філії “Холодний Яр” Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”,

Володимир ТИМЧУК, майор, голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України.

Валерій ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, голова Екологічного клубу “ЕОЛ” м. Южне Одеської області.

Алла ТЮТЮННИК, письменник, президент Херсонського фонду милосердя та здоров’я.

Олексій РЕДЧЕНКО, член Національної спілки журналістів України,

Ігор ГЕРИЧ, доктор медичних наук, професор хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького,

Олекса РІЗНИКІВ, поет, член Національної спілки письменників України, колишній політв’язень

Микола КОРОБКО, голова Криворізького міського об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка,

Ольга СВІДЗИНСЬКА, редактор,

Олесь ШЕВЧЕНКО, правозахисник, колишній політв’язень,

Євген ЯНКЕВИЧ, молодіжний діяч, нагороджений відзнакою Міністерства сім’ї, молоді та спорту України “За активну громадську діяльність”, лідер рок-ватаги “ДельТора”,

Олег КУЦИН, голова Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”,

Сергій КУЦАН, підприємець.

Владислав КИРИЧЕНКО, підприємець,

Юрій ЮЗИЧ, історик,

Олександр СЕВЕРИН, кандидат юридичних наук, радник ВГО Альянс “Майдан”,

Юрій РУДНИЦЬКИЙ, журналіст, письменник.

******

Історичний клуб “Холодний Яр” закликає депутатів усіх рівнів, журналістів, політиків, діячів мистецтв та всіх інших приєднати свій голос на захист Володимира Сапи, який чимало зробив для національного відродження на Черкащині та в Україні.
Прошу писати на мою електронну адресу.

З повагою
Роман КОВАЛЬ
Koval_r@ukr.net

Майдан

репресії мезозой

Знак гривні
Знак гривні