Чи готова Німеччина до агресії РФ: генерал Бундесверу прогнозує напад через 2-3 роки та називає головні проблеми
Керівник Командування підтримки збройних сил Німеччини генерал-лейтенант Геральд Функе вважає, що Росія атакує країни НАТО протягом двох-трьох років, а Німеччина буде в епіцентрі подій.
Про це він заявив в інтерв’ю газеті Times, пише ЄП.
На думку Функе, за найгіршим сценарієм можливої атаки РФ на НАТО, однією з головних проблем стане логістика.
Проблема логістики
За словами генерала, йдеться про те, що десятки тисяч солдатів союзників потрібно переправити на передову в той час, як головні автомобільні та залізничні маршрути можуть виявлятися пошкодженими внаслідок російських диверсій, кібератак і, можливо, ракетних ударів великої дальності.
"Для нас важливо зберегти Німеччину як логістичний центр і якомога довше керувати лініями постачання якомога плавніше, а це означає, що якщо один маршрут вийде з ладу, ми матимемо можливість використовувати інші", – додає Функе.
Командування Функе, яке було створено в результаті масштабної реорганізації німецьких збройних сил минулого року, зараз розробляє сучасну версію складної системи часів Холодної війни для реквізиції (вилучення. – Ред.) вантажівок, вагонів, продовольства та особового складу в колосальних масштабах.
Генерал ініціював "резервні" угоди з національним залізничним оператором Deutsche Bahn, згідно з якими він має постачати потяги для перевезення військової техніки за три дні після повідомлення.
Проблема поранених
Окрім того, потенційною проблемою може виявитися величезна кількість поранених, яка переповнить лікарні Німеччини в масштабах, що відповідають "найпохмурішим дням" пандемії коронавірусу.
Бундесвер має п'ять власних лікарень з місткістю у 1800 ліжок, які швидко будуть перевантажені. Саме тому Командування підтримки збройних сил Німеччини та федеральне міністерство охорони здоров'я розділили мережу цивільних лікарень на чотири секції, які можна зарезервувати для поранених у кризовій ситуації.
"У той час, як в Афганістані я мав, на жаль, велику, але керовану кількість поранених, тепер мені доводиться планувати можливість отримання тисячі поранених на день. Чим уважніше на це дивишся, тим складнішим це стає і тим важче це уявити", – розповідає військовий.
Проблема політики
Ще однією складністю є німецька правова система, розповідає Функе. Певні військові заходи можуть бути задіяні лише за умови, що дві третини депутатів проголосують за оголошення "стану напруженості" або "стану національної оборони", що є далеко не простим для парламенту, де понад третину місць займають радикальні ліві та дружні до Росії ультраправі.
Аналітики попереджають, що країні може знадобитися надто багато часу, щоб вийти з мирного режиму в умовах швидкоплинної кризи. Генерал Бундесверу додав, що жорсткий поділ між миром і війною є застарілою спадщиною XX століття, з часів, коли гібридна війна не досягла того рівня, що спостерігається сьогодні.