Шпигував на бойовому чергуванні: у підрозділі ППО ЗСУ затримали інформатора Росії (ФОТО)
Військова контррозвідка Служби безпеки затримала на Миколаївщині російського інформатора. Ним виявився завербований ворогом 21-річний військовослужбовець одного з підрозділів протиповітряної оборони ЗСУ.
Про це повідомляє пресцентр СБУ.
Як зазначається, затриманий «зливав» до РФ дані про систему ППО поблизу оперативних аеродромів українських військ.
Є докази, що під час повітряної тривоги інформатор, перебуваючи на чергуванні, фіксував на камеру телефону монітор із секретним програмним забезпеченням.
Також він передав Росії дані про напрямки вильоту авіації ЗСУ та бойові позиції підрозділів української ППО.
За допомогою розвідданих росіяни мали намір вдарити по аеродромах Сил оборони «в обхід» радіолокаційних станцій та мобільних вогневих груп.
«Утім, співробітники СБУ спрацювали на випередження і затримали інформатора одразу після першого сеансу зв’язку з окупантами. Одночасно було проведено комплексні заходи для убезпечення позицій українських військ», — йдеться у повідомленні.
Контррозвідка встановила, що чоловік потрапив у поле зору російських спецслужб, коли писав прокремлівські коментарі в телеграм-каналах.
Під час обшуків у нього вилучено смартфон із доказами роботи на РФ.
Затриманому військовому повідомили про підозру за двома статтями КК України:
- ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану);
- ч. 1 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації).
Російському інформатору загрожує до 12 років тюрми. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.