Політичний тиск на Київ посилюється, влада намагається знищити систему управління містом, — Кличко
Вручення в один день (10 липня) підозр одразу двом представникам київської влади за надуманими приводами – свідчення того, що політичний тиск посилюється.

Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко.
За його словами, правоохоронці вручили підозри директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслану Кандибору і колишньому секретарю Київради, депутату міськради Володимиру Бондаренку.
Кличко наголошує, що звинувачення Кандибора в ніби-то службовій недбалості – абсолютно маніпулятивні і що справа від самого початку шилася білими нитками.
"Результати експертизи, які отримала міська влада, і які передавала правоохоронцям, підтверджують, що були допущені помилки та грубі порушення під час будівництва ділянки тунелю між станціями метро «Деміївська» та «Либідська» (2008-2010 роки). І Кандибора тоді й близько не було ні на будівництві метро, ні в столичній адміністрації", – зазначив мер столиці.
За його словами, науковці підкреслили, що саме проєктна документація містить неякісні проєктні рішення. А під час будівництва неякісно спорудили конструкцію тунелю цієї ділянки.
Водночас експерти підтвердили, що всі необхідні регламентні роботи з утримання та експлуатації перегінного тунелю виконувались у повному обсязі, додав мер.
Підозру Володимиру Бондаренку Кличко також назвав "повністю необґрунтованою".
"Що стосується Володимира Бондаренка – він, на думку слідства нібито незаконно виплачував заробітну плату своєму колезі, депутату від Європейської Солідарності і керуючому справами Київради Ігорю Хацевичу та нібито сприяв йому в ухиленні від військової служби. Хоча слідство знає, що Хацевич повернув до бюджету кошти, отримані від Київради та не отримував кошти за місцем несення служби.
Підозра повністю необґрунтована. Бо, виходить, що інкримінують Бондаренку виконання безпосередніх функціональних обовʼязків: підписання розпоряджень, листів, відомостей, платіжних документів.
І Володимир Бондаренко, і Руслан Кандибор доводитимуть у суді свою правову позицію", – сказав міський голова Києва.
Віталій Кличко нагадав, що з 2019-го по кінець весни 2025 року правоохоронні органи розпочали понад 1500 кримінальних проваджень відносно співробітників КМДА та структурних підрозділів. З них за 2025 рік – вже майже 80. З 2019 року провели понад 1200 обшуків, вилучили тонни документів, вручили понад 300 підозр. Водночас загальна кількість обвинувальних вироків, які набрали законної сили – лише 4, підкреслив мер.
"Ця діяльність перетворилась на репресивну, без перебільшення. Й така ситуація не тільки в Києві. Просто про столицю трублять, бо як кістка в горлі й до рук ніяк прибрати не можуть! І все це відбувається під час війни! Бо в декого мета – не захист і збереження країни, а "перемога" в Києві. Київ продовжує жити й працювати, попри всі намагання знищити систему управління містом, спроби скидання "парашутистів" (нових "управлінців"), які щодня винаходять велосипед і діляться "геніальними відкриттями" в постах у соцмережах. За всі незаконні дії все одно, рано чи пізно, доведеться відповідати – і їх виконавцям, і режисерам", – запевнив Кличко.