Путін планує літо безперервних атак на Україну, — WSJ
Росія активізує наземні наступи та бомбардування українських міст, оскільки її повномасштабне вторгнення входить у четверте літо. Тим часом рішення США цього тижня призупинити постачання деяких видів озброєння Україні суттєво підсилює позиції Путіна, пише The Wall Street Journal. Texty.org.ua наводять переклад ключових фрагментів статті.

Під час телефонної розмови з Трампом у четвер Путін дав зрозуміти, що не має наміру дослухатися до закликів президента США завершити війну. Натомість він повторив, що його цілі залишаються незмінними з моменту повномасштабного вторгнення: відновити російське домінування над Україною та змусити Захід припинити підтримку Києва.
Через кілька годин після цього дзвінка на українську столицю полетів шквал російських безпілотників і ракет.
Читайте також: Ніч терору в Києві: наслідки однієї з найбільших комбінованих атак РФ (ФОТО)
Стратегія Путіна спрямована на те, щоб зламати здатність і волю України вести війну, посилюючи тиск на її військових і цивільне населення, тоді як найпотужніший спонсор країни відходить на другий план. Серед озброєнь, які призупинили США, — перехоплювачі ППО, які допомагали захищати українські міста від повітряних обстрілів, що стають дедалі інтенсивнішими.
Суттєве зростання авіаударів по Києву та інших містах призводить до численних жертв серед цивільних, руйнувань інфраструктури та виснаження населення.
Путін прагне виснажити Україну
Україна зараз зіткнулася з літом невпинних атак з боку свого більшого сусіда, а зусилля Трампа щодо досягнення миру зайшли в глухий кут.
Останні події зміцнюють впевненість Росії в тому, що вона може "пережити" Україну та її прихильників у війні на виснаження. Росія тисне в кількох місцях вздовж 1200-кілометрової лінії фронту, що простягається з північного сходу на південь, змушуючи українське командування відправляти деякі з найкращих своїх підрозділів, щоб закрити прогалини.
Наступ Росії прискорився навесні. Москва кинула на поле бою нові сили, а "зеленка" сприяла прихованому пересуванню військ.
Втім, просування росіян залишається поступовим і супроводжується великими втратами в живій силі. Від лютого 2024 року, коли була захоплена Авдіївка на сході України, російські війська не взяли жодного значного міста.
«З російської точки зору темпи наступу повільні», — зазначив Нік Рейнольдс, науковий співробітник Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень у Лондоні (RUSI).
«Багато в чому це пов’язано з труднощами, з якими стикаються російські сухопутні війська. Рівень втрат настільки високий, що їм складно нарощувати тиск», — додав він.
Однак здобуття території може й не бути головною метою Росії на цьому етапі війни. Деякі аналітики вважають, що Путін радше прагне виснажити війська й техніку меншого сусіда та підірвати підтримку — як серед українців, так і на Заході.
Читайте також: Чому наші міста стають беззахисними перед «Шахедами»
«Не варто міряти війну квадратними кілометрами захопленої території, — каже Тарас Чмут, голова фонду "Повернись живим". — Варто дивитися на співвідношення втрат, бо їх складно компенсувати. Наша глобальна мета — зробити ці втрати для ворога катастрофічними».
Україна активізує зусилля, щоб послабити здатність Росії воювати, завдаючи ударів далеко від лінії фронту. Безпілотники великої дальності нещадно атакують російську військову техніку та виробничі об’єкти всередині РФ, завдаючи збитків у 15 разів більших, ніж вартість самих дронів, за словами генерала Сирського. Апаратами меншої дальності дедалі частіше знищують склади боєприпасів і пального поблизу фронту.