Ціни на російську нафту стрімко падають і вже на 40% менші, ніж закладено у бюджет, — Reuters

Ціна російської нафти в рублях впала до найнижчого рівня за два роки — нижче позначки 4 000 рублів за барель, що приблизно на 40% нижче запланованого показника у федеральному бюджеті.

Фото: espreso.tv
Фото: espreso.tv

Про це свідчать підрахунки Reuters.

Агентство зазначає, що це створює додатковий тиск на Кремль, який уже й так має зростаючий дефіцит бюджету.

"Тривале падіння цін на нафту значно нижче рівня, запланованого в бюджеті, ускладнить для Росії можливість продовжувати війну в Україні, хоча підвищення податків або скорочення витрат у короткостроковій перспективі могло б частково пом’якшити наслідки здешевлення нафти", — йдеться у матеріалі.

За підрахунками Reuters, середня ціна російської нафти марки Urals та ESPO 2 травня знизилася до $48,92 за барель, або 3 987 рублів, що на понад 40% нижче запланованого урядом рівня на цей рік — 6 726 рублів.

Агентство підрахувало, що це найнижчий показник з травня 2023 року. Він також залишається значно нижчим за нещодавно знижений урядовий прогноз у 5 281 рубль за барель для російської нафтової суміші, яка використовується для оподаткування.

Світові ціни на нафту впали більш ніж на 20% від початку квітня. На це вплинула непередбачувана тарифна політика президента США Дональда Трампа, яка посилила побоювання щодо уповільнення світової економіки.

На зниження цін також вплинуло рішення Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзників на чолі з Росією (ОПЕК+) пришвидшити збільшення видобутку нафти.

Падіння цін на енергоносії, які забезпечують третину доходів федерального бюджету Росії, спонукало російський уряд минулого тижня підвищити прогноз дефіциту бюджету на 2025 рік — з 0,5% до 1,7% ВВП.

Читайте також: Банкомат Путіна лускає. Кремлю дедалі важче фінансувати війну через три чинники, — The Economist

Багато аналітиків вважають, що уряд РФ не матиме іншого вибору, окрім як підвищити податки, скоротити деякі чутливі соціальні видатки та вдатися до запозичень, якщо він хоче збалансувати майбутні бюджети без скорочення видатків на оборону.

економіка рф нафта фінансування війни

Знак гривні
Знак гривні