Хто в адміністрації Трампа підштовхує його до жорсткішого підходу до Москви, — WSJ
Деякі високопосадовці скептично ставляться до зацікавленості Володимира Путіна у припиненні бойових дій в Україні і підштовхують Дональда Трампа до жорсткішого підходу щодо Росії.

Про це пише The Wall Street Journal.
Група, до якої, за словами американських чиновників, входять держсекретар Марко Рубіо і спецпредставник США в Україні Кіт Келлог, рекомендувала бути обережнішими у відносинах з Путіним і зайняти більш жорстку позицію щодо вимог Москви про територіальні поступки з боку Києва.
Однак Трамп, як і раніше, на боці американського спецпосланця Стіва Віткоффа, який вважає, що Путін хоче укласти мир після двох зустрічей з ним у Москві, повідомили офіційні особи.
Видання пише, що Росія відкинула заклик Трампа до припинення вогню і не поспішає з частковим призупиненням бойових дій, тягнучи час, оскільки вона намагається зберегти свої здобутки на полі бою і прагне максимальних поступок на переговорах.
"Трамп сподівається зупинити війну в Україні частково для того, щоб усунути перешкоду на шляху до зближення з Кремлем. Іноді він демонстрував нетерпіння щодо Путіна, але не виконав свою погрозу запровадити нові санкції щодо експорту російської нафти.
Навіть радники Трампа, які виступають за більш жорсткий підхід до Москви, підтримують його мету зупинити трирічну війну. Але недільний ракетний обстріл російськими балістичними ракетами українського міста Суми, в результаті якого загинули 34 мирних жителів і ще 100 отримали поранення, підкреслив розбіжності між членами вищого керівництва Трампа", — йдеться у матеріалі.
У понеділок у коментарях журналістам з Овального кабінету Трамп назвав атаку РФ на Суми «помилкою». Відповідаючи на запитання журналістів про те, хто несе відповідальність, він звинуватив колишнього президента Джо Байдена в тому, що той «дозволив війні розпочатися».
Водночас Келлог у неділю заявив, що російська атака «перетинає будь-яку межу пристойності», а Рубіо назвав її «жахливою» і «трагічною».
Під час обговорення в Білому домі питання про те, чи повинні США посилити санкції проти Росії, щоб змусити її до переговорів, Рубіо і Келлог порадили Трампу бути більш обережним щодо дипломатичних намірів Путіна, повідомили чиновники.
Колишній високопоставлений чиновник Державного департаменту Деніел Фрід заявив, що Держдепартамент і Міністерство фінансів готують варіанти посилення санкцій проти Росії. Це на випадок, "якщо Трамп дійсно вирішить, що з нього досить Путіна".
1 квітня сенатор Ліндсі Грем та інші законодавці представили законопроєкт, спрямований проти російського експорту нафти та енергоносіїв, якщо Москва не досягне миру з Україною, попри прохання Білого дому почекати, повідомили помічники конгресменів. Представник адміністрації підтвердив прохання про відстрочку, зазначивши, що адміністрація хоче зберегти важелі впливу під час переговорів з Росією.