Митні тарифи Трампа наближають третю глобальну рецесію за 17 років — Axios
Після Другої світової війни світ лише двічі стикався з шоком такого масштабу, щоб призвести глобальну економіку до рецесії. Це фінансова криза 2008−2009 років і пандемія COVID-19.
Митні тарифи, запроваджені Дональдом Трампом, і заходи у відповідь проти них можуть стати третім подібним економічним землетрусом за 17 років.

Про це пише Axios.
У 2024 році США імпортували товарів на $3,3 трлн. Це більше ніж $25 000 на домогосподарство. Якщо нові тарифи складуть в середньому 29%, згідно з даними Evercore, то американським імпортерам доведеться платити близько 1 трильйона доларів тарифів на рік, або 7 300 доларів на домогосподарство.
Насправді, зазначає видання, цього не станеться, тому що багато товарів просто перестануть ввозити в США, що спричинить дефіцит і зростання цін.
"Якщо імпорт у США різко скоротиться, це призведе до втрати ключового рушія світової економіки, особливо для таких залежних від експорту країн, як Німеччина та Китай.
Загальний 54% тариф на імпорт з Китаю є особливо нищівним. КНР забезпечує доступними товарами мільйони сімей з низькими доходами. Тож збільшення мит на імпорт з Китаю може спричинити значне зростання бідності", — йдеться у статті.
Читайте також: Що означають для України нові мита від США? Пояснення Мінекономіки
Крім того, останні 75 років глобалізації створили складну мережу взаємозалежних економік, що пояснює приказки на кшталт "коли Сполучені Штати чхають, Латинська Америка підхоплює пневмонію".
Якщо тарифи Трампа призведуть до того, що основні торговельні партнери США скотяться в рецесію, це вдарить і по експорту зі США — $2,1 трлн товарів у 2024 році, плюс ще $1,1 трлн послуг. І це ще до того, як ці партнери почнуть запроваджувати відповідні тарифи, наголошує видання.
"Це змінює правила гри для світової економіки, — пояснює економіст Fitch Ratings Олу Сонола. — Багато країн, швидше за все, опиняться в рецесії".
Інші експерти поділяють цю думку. "Ця політика, якщо вона буде продовжена, швидше за все, підштовхне американську і світову економіку до рецесії в цьому році", — вважають аналітики JPMorgan.