Парк позашляховиків HMMWV у Силах оборони сягнув 5000 машин

Українські військові мають парк із близько п’яти тисяч армійських позашляховиків HMMWV у різних модифікаціях.

MMWV M1152 з напрямними для 122-мм реактивних снарядів. Фото: 111 ОБр ТрО
MMWV M1152 з напрямними для 122-мм реактивних снарядів. Фото: 111 ОБр ТрО

Про це повідомляє «Мілітарний» з посиланням на джерела в Командуванні Сил логістики.

Парк позашляховиків HMMWV сягнув позначки 5000 машин, більшість з яких були поставлені у неброньованих версіях у межах військової допомоги від США та інших країн.

Українські військові широко застосовують ці машини для виконання бойових завдань та логістики у бригадах ЗСУ, Національної гвардії, а також спеціальних підрозділах ГУР.

Видання зазначає, що завдяки своїм винятковим характеристикам та прохідності «хамві» часто використовуються як платформа для важкого озброєння. На двомісних версіях M1152 встановлюють напрямні від реактивних систем залпового вогню, пускові установки зенітних ракетних комплексів та будь-якого іншого озброєння.

Читайте також: Як волонтери перетворили американський HMMWV на мобільну реактивну установку (ФОТО)

Крім того, Сили оборони володіють значною кількістю спеціалізованих машин на базі цього позашляховика: зенітними установками AN/TWQ-1 Avenger, мобільними протитанковими комплексами з установками TOW, пусковими установками коригованих реактивних снарядів APKWS, а також самохідними 15-мм гаубицями 2-CT Hawkeye.

В Україні налагодили складний ремонт цих позашляховиків: бригадні майстерні здатні виконувати дрібний ремонт та заміну пошкоджених агрегатів. У разі ж важких пошкоджень машини відправляються до ремонтних центрів Командування Сил логістики.

Читайте також: В Україні модифікували HMMWV, тепер вони здатні створювати мінні поля (ФОТО, ВІДЕО)

Майстри, що відновлюють ці машини, розповіли про значний дефіцит певної номенклатури запчастин, який частково був заміщений локалізованими копіями українського виробництва.

Приватні українські інженери також працюють над модернізацією неброньованих версій «хамві», щоб пристосувати їх до умов роботи в зоні бойових дій.

Дивіться також: Відео дня. Як працюють мобільні ремонтні майстерні на передовій

модифікація ремонт техніки сили оборони хамві

Знак гривні
Знак гривні