США планують провести окремі зустрічі з Росією та Україною, потім будуть тристоронні переговори, — NBC

Україну не запросили на переговори в Саудівській Аравії, але Сполучені Штати мають намір провести двосторонню зустріч з Росією, потім двосторонню зустріч з Україною, а відтак провести спільні переговори.

Зустріч представників України та США на Мюнхенській конференції. Фото: ОП
Зустріч представників України та США на Мюнхенській конференції. Фото: ОП

Про це пише NBC.

Два високопоставлених джерела заявили, що адміністрація Трампа спочатку зустрінеться з представниками РФ.

«Все це говорить про те, що ми працюємо з обома [Росією і Україною] з однаковою вагою. Ми хочемо припинити вбивства і рухатися до міцного миру», – зазначив співрозмовник видання.

Державний секретар США Марко Рубіо, радник з питань національної безпеки Майк Волтц і спеціальний представник з питань Близького Сходу Стів Віткофф планують дати старт переговорам у Саудівської Аравії.

В ефірі програми «Sunday Morning Futures» на телеканалі Fox News Віткофф повідомив, що в неділю ввечері він вирушає до Саудівської Аравії разом з Волтцем.

У суботу Рубіо розмовляв телефоном з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Згідно з повідомленнями обох країн, вони обговорили війну в Україні та інші теми.

Що передувало

NBC нагадує, що високопоставлені чиновники адміністрації Трампа, в тому числі віцепрезидент Джей Ді Венс, Рубіо і спецпредставник США в Україні Кіт Келлог, взяли участь в Мюнхенській конференції з безпеки.

Виступаючи в суботу на конференції, Зеленський заявив, що Україна має брати участь у будь-яких переговорах, спрямованих на припинення війни.

«Україна ніколи не погодиться на угоди, укладені за нашою спиною», – сказав він. «Жодних рішень щодо України без України, жодних рішень щодо Європи без Європи», – наголосив Зеленський.

В неділю в інтерв'ю програмі «Обличчям до нації» на телеканалі CBS News Рубіо заявив, що «європейці мають брати участь» у переговорах про припинення війни в Україні, оскільки «вони зробили свій внесок у санкції проти Росії і Путіна».

Під час панельної дискусії в суботу в кулуарах конференції Келлог сказав, що «звичайно» українці будуть за столом переговорів про припинення війни. Однак він відповів «ні», коли його запитали, чи може він запевнити європейців, що вони теж матимуть місце за столом переговорів.

«Коли ви сидите за столом переговорів, ви бачите двох головних дійових осіб, і ще одного, сподіваюсь, посередника», – додав Келлог. Коли модератор попросив уточнення, він зазначив, що українці, росіяни та американці будуть «сидіти за столом і розмовляти».

У суботу Келлог захистив перспективу взаємодії з Путіним у прагненні досягти миру між Росією і Україною, заявивши в Мюнхені: «Подобається вам це чи ні, але ви повинні говорити з супротивниками».

Келлог також сказав, що західні лідери мають робити більше для забезпечення дотримання санкцій проти Росії, додавши, що переговори про припинення війни можуть бути зосереджені на готовності РФ поступитися захопленою територією і націлені на нафтові доходи Путіна.

Водночас президент США Дональд Трамп, відповідаючи в четвер на запитання, від чого Росія повинна відмовитися, щоб досягти угоди з Україною, відмовився назвати конкретні пропозиції.

«Що стосується переговорів, ще занадто рано говорити про те, що станеться. Можливо, Росія багато чим поступиться, можливо, ні, і все залежить від того, що станеться», – сказав він на пресконференції разом з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді.

Тим часом міністр оборони США Піт Геґсет, який дав зрозуміти, що Сполучені Штати будуть проти вступу України до НАТО в рамках мирного врегулювання, зазначив, що США, ймовірно, підтримають переговори, в яких Україна відмовиться від територій, які Кремль вже захопив.

«Ми хочемо, як і ви, суверенної і процвітаючої України. Але ми маємо почати з визнання того, що повернення до кордонів України, які існували до 2014 року, є нереалістичною метою», – сказав Геґсет у своєму виступі під час візиту до штаб-квартири НАТО в Брюсселі в середу.

дипломатія мирні переговори російсько-українська війна трамп-путін

Знак гривні
Знак гривні