Секретні поїздки Тулсі Габбард. Нацрозвідку США може очолити людина зі зв'язками з Росією
У США перевіряють закордонні подорожі Тулсі Габбард — номінантки від Трампа на посаду директора Національної розвідки США. Зокрема, особливу увагу викликала її поїздка до Ватикану у 2024 році, де вона зустрічалася з європейським бізнесменом зі зв'язками у Росії.
![Тулсі Габбард — кандидатура президента Трампа на посаду директора національної розвідки. Фото: Ерік Лі/The New York Times](/media/images/30gabbard-header-wjkh-superJumbo.original.webp)
Про це пише The New York Times з посиланням на двох високопоставлених американських чиновників, які розповіли деталі поїздки.
«Габбард прилетіла до Риму в липні, щоб взяти участь у зустрічі у Ватикані, організованій європейським бізнесменом, який керує фондом.
За словами чиновників, цей бізнесмен фігурував у списку спостереження, який ведеться Центром перевірки терористів ФБР.
Його участь у візиті пані Габбард спонукала Адміністрацію транспортної безпеки включити її та її чоловіка, який супроводжував її до Риму, до програми під назвою «Спокійне небо» (Quiet Skies).
Згідно з вебсайтом Центру скринінгу терористів, список спостереження містить інформацію про осіб, які «обґрунтовано підозрюються» у причетності до тероризму або до того, що він називає «пов'язаною з ним діяльністю».
Внесення пані Габбард та її чоловіка до програми вимагало посилення заходів безпеки під час їхніх наступних польотів», — пише видання.
The Times не публікує ім'я бізнесмена, оскільки американські чиновники не пояснили, чому ФБР внесло його в список, і не сказали, чи він досі в ньому перебуває. У бюро відмовилися від коментарів. На сайті Центру перевірки терористів повідомляється, що «з міркувань безпеки T.S.C. не підтверджує чийсь статус у списку спостереження».
Габбард відмовилася відповідати на неодноразові запитання видання про те, чи заплатив європейський бізнесмен за поїздку або забронював авіаквиток.
"Бізнесмен називає себе приватним інвестором, який раніше інвестував у Росію та інші країни, а також заснував фонд, який періодично проводить зустрічі у Ватикані, де зустрічаються американці, росіяни, українці та інші іноземні громадяни.
У 2015 році неприбуткова організація Organized Crime and Corruption Reporting Project опублікувала в соціальних мережах допис, в якому європейський бізнесмен позував з Ігорем Гіркіним, колишнім офіцером російської розвідки, і вихваляв його. Сам бізнесмен заявив, що пост у соцмережі є фейком і він не має стосунку до Гіркіна", — пише NYT.
Водночас, як зазначає експерт з питань інформаційних воєн та конкурентної розвідки Дмитро Золотухін, оприлюднена NYT засекречена інформація — це лише верхівка айсберга.
"На публічній (ще є закрита) частині сенатських слухань сенатор-демократ від Вірджинії Марк Уорнер, заступник голови сенатського комітету по розвідці, оприлюднив інформацію, яка у будь-якому нормальному демократичному суспільстві стала б бомбою. Але, чогось не в американському!
Сенатор публічно (а за викривлення інформації на таких заходах існує кримінальна відповідальність) заявив, що минулого року Тулсі Габбард та її чоловік Абрахам Уільямс відвідали Ватикан для того, щоб, серед іншого, зустрітися з російсько-бельгійським бізнесменом П'єром Лувріє.
Більше того, недержавна організація, пов'язана з Лувріє, оплачувала поїздку Габбард та Уільямса до Риму (за словами американського сенатора від демократів)", — пише Золотухін.
Експерт додає, що Лувріє вже був одним з фігурантів його розслідувань російських спецслужб, зокрема — щодо теми просування наративів про американські біолабораторії.
"Він трапився мені, коли я вивчав болгарську агентесу ФСБ Діляну Гайтанджиєву, яка працювала на болгарські медіа, що розповсюджували фейки про американські біолабораторії в Україні.
Лувріє мав і продовжує мати вплив на CLEMENTY GROUP та Louvrier Investment Company, які мають тісні зв'язки з православним російським олігархом Костянтином Малофеєвим, екскоханцем Дар'ї Дугіної та новим чоловіком Марії Львової-Белової, яка є фігурантом Міжнародного кримінального суду, через вчинення воєнних злочинів проти України.
Поки що я не бачу, щоб сама Тулсі Габбард чи її колеги по Республіканській Партії США якимось чином спростували інформацію, яку злив сенатор Уорнер про її зв'язки з П'єром Лувріє. А пройшло вже три дні.
Воістину, США — це країна можливостей", — іронізує Золотухін.