Facebook та Instagram відмовляються від «політично упереджених» фактчекерів: що це означає на практиці
Meta відмовляється від використання незалежних фактчекерів у Facebook та Instagram, замінюючи їх community notes («нотатками спільноти») у стилі X, де коментувати достовірність дописів можуть самі користувачі.
Про це пише BBC.
У відеозверненні гендиректор Meta Марк Цукерберг заявив, що сторонні модератори «занадто політично заангажовані» і що «настав час повернутися до наших джерел, пов'язаних зі свободою вираження поглядів».
Джоел Каплан, який тепер відповідає за глобальну політику Meta, написав, що довіра компанії до незалежних модераторів ґрунтувалася на добрих намірах, але зайшла надто далеко, і забагато нешкідливого контенту піддається цензурі.
Тепер у фейсбуці, інстаграмі та Threads діятиме система community notes, аналогічна тій, що вже існує в X, колишньому твіттері.
Перевірку точності постів віддадуть на розсуд користувачів: вони зможуть додавати до суперечливих висловлювань примітки, що розширюють контекст і роз'яснюють, де автор може помилятися. Примітки можна буде оцінювати.
Community notes обіцяють запустити в найближчі місяці. Поки що, як і в X, можливість стати автором приміток буде тільки у користувачів зі США.
Meta заявляє, що не має «найближчих планів» позбутися своїх незалежних фактчекерів у Великій Британії чи ЄС.
Зміна політики компанії була зроблена в той час, коли Цукерберг та інші керівники технологічних компаній намагаються поліпшити відносини з новообраним президентом США Дональдом Трампом до його інавгурації.
Трамп і його союзники-республіканці критикували Meta за політику перевірки фактів, закидаючи компанії цензурування правих поглядів.
Мета повідомила команду Трампа про зміну політики ще до оголошення, повідомляє New York Times.
Учасники кампаній проти мови ненависті в інтернеті з тривогою відреагували на ці зміни — і припустили, що вони насправді були мотивовані бажанням стати на бік Трампа.
«Заява Цукерберга — це відверта спроба заграти з новою адміністрацією Трампа, що може мати шкідливі наслідки», — заявила Ава Лі з Global Witness, кампанії, яка описує себе як таку, що прагне притягнути великі технології до відповідальності.
Кейт Клонік, доцент кафедри права юридичного факультету Університету Сент-Джонса, сказала, що ці зміни відображають тенденцію, «яка здавалася неминучою протягом останніх кількох років, особливо після поглинання X Ілоном Маском».
«Приватне управління контентом на цих платформах все частіше стає питанням політики», — сказала вона.
Якщо раніше компанії стикалися з тиском щодо створення механізмів довіри та безпеки для розв'язання таких проблем, як домагання, мова ворожнечі та дезінформація, то зараз відбувається «радикальний поворот у зворотному напрямку», додала вона.