Знищив 200 окупантів. Яким воїном був Піксель — найкращий пілот 80-ї бригади

Пресофіцерка 148 ОАБр Катерина Петренко на своїй сторінці у фейсбуці описує, яким воїном був пілот 80-ї десантно-штурмової бригади Сергій Павленко.

Піксель — так називали побратими військового — славився досконалою майстерністю керування FPV-дронами, його називають найкращим пілотом бригади. У свої 22 роки боєць пройшов запеклі бої на Бахмутському та Курському напрямках. Під час наступу ворога зазнав смертельного поранення.

Нижче Texty.org.ua публікують спогади Катерини про Сергія у вигляді її прямої мови.  

Сергій "Піксель" Павленко. Фото з фб-сторінки Катерини Петренко
Сергій "Піксель" Павленко. Фото з фб-сторінки Катерини Петренко

Піксель. Першочергово він висококласний воїн, а не колишній наречений чи загиблий 22-річний юнак. Він професійний кілер, який без жалю і з відчуття помсти за загиблих побратимів і замордованих українців в Бучі та Бородянці позбавив життя щонайменше 200 окупантів і щонайменше 240 вивів з ладу на Бахмутському та Курському напрямках, в найгарячіших точках війни, де була наша легендарна 80-та бригада. Він заслуговує першочергового на шану і славу. Він захистив дуже багато піхотинців, не допустивши росіян до лінії бойового зіткнення. Побратими та командування говорило, що від нього неможливо сховатися.

"Піксель" позбавив життя щонайменше 200 окупантів і щонайменше 240 вивів з ладу на Бахмутському та Курському напрямках

Він був з великим серцем і силою духу, бо такі завдання не можуть виконувати звичайні люди. В один з найгарячіших днів 45 боєприпасів скинув з дронів в районі Кліщіївки, на Бахмутському напрямку.

"Хтось тікає, хтось починає стріляти, хтось пробує сховатися, деякі хрестяться, деякі палками махають, буває по різному. Але якщо я вже побачив, що він рухається до наших позицій, то шанс в нього вижити дуже маленький. Була така ситуація, що вони цілий тиждень намагалися взяти наші позиції, кожен день висилалися групи по 5-10 осіб, по 3-5 разів на день, всі групи знищувалась, вони залишалися навічно в нашій землі. Інтенсив роботи був дуже великий, цілодобово і вдень, і вночі. Наприклад, іде група, мені передають інформацію, я вилітаю зі скидом, часто мені вдавалося попасти в той момент, коли вони йшли одне біля одного. Я скидував гранату між ними і ворог, в якого я попав, двохсотився або трьохсотився, інші намагалися надавати допомогу. Я таким чином одною гранатою виводив зі строю всю групу. Була незвичайна ситуація в моїй роботі. Це був росіянин, який притворявся мертвим. І коли він побачив мій дрон, він достав з рюкзака сигарети і почав показувати мені, що хоче закурити. Чи це було великодушно чи ні, не мені судити, але я дав йому цю можливість зробити це. Я спостерігав за ним і коли він вже докурював, він показав на свого побратима, що той ще типу живий, хоч я вважав, що він вже мертвий. Я не знаю, чи він пробував домовитися зі мною, чи то така велика руська душа — здавати своїх. Я відпрацював по них обох прямо в голову", — казав "Піксель" в одному з перших інтерв'ю.

Сергій не давав ворогам спуску. Ніколи. Він виходив на нічне полювання, щоб шукати тих, хто не зміг сховатися вдень

22 лютого в Кліщіївці ми були на позиції і чекали накату. Сергій виявив росіян на їхніх спостережних пунктах, куди вони залазять і думають, що їх ніхто не дістане. Сергій скинув осколковий снаряд зі словами: "Нєхуй мить свої тапці в нашій воді. Рішив помить тапочки і скид в сраку залетів". Він не давав їм спуску. Ніколи.

Він виходив на нічне полювання, щоб шукати тих, хто не зміг сховатися вдень. Він розумів, що скиди боєприпасів з дрона — дуже ефективна зброя.

"Немає такого дня і ночі, коли підар може спокійно дійти до наших позиції, він зі своїми хлопцями не давав їм цього зробити. Інформація доходить дуже швидко, тому вони могли дуже швидко відреагувати. Від моменту виявлення підара до моменту його знищення проходило 3-5 хвилин.

- Я Піксель, на підльоті зі скидами — каже в радєйку.
Вибух менше ніж в метрі від окупанта.
- Непогано ніби впало, цепонуло.
- Піксель, добре, добре!

Найважче було дійти й вийти з позицій. Дрони були постійно.

"Крайні місяці — це виглядало, як дронова війна. Над посадкою можуть висіли 10 дронів та навіть FPV в нічний час, наші великі пташки, підарські. Ти виходиш з бліндажа, відчуваєш, як посадка гуде. Коли підари підходили до нас поближче, піхотинцю важко вижити в тих умовах, бо летить все в піхоту. Якщо говорити про війну дронщиків з дронщиками, то тут перший хто кого виявить. Якщо виявлять розрахунок пілотів, туди намагаються відпрацювати всі. Відчувається, що ми є для них болючим мозолем".

Але він долав кілометри в повній амуніції в 30 кілограмів вагою з БК і з азартом їх ювелірно знищував. До останнього свого дня...

Сергію, честь!

спогади війна люди захисники України дрони пілоти зсу пам'ять

Знак гривні
Знак гривні