Аварія російських танкерів у Керченській протоці спричинила екологічну катастрофу (ФОТО, ВІДЕО)
Після аварії російських танкерів у Керченській протоці зона забруднення мазутом на чорноморському узбережжі РФ збільшилася майже до 50 км.
Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".
За повідомленнями місцевих жителів та опублікованими відео, забруднення вже дійшло до російського міста Анапа.
В Анапі волонтери знайшли загиблого в мазуті дельфіна. Перших мертвих чи постраждалих птахів люди почали знаходити на березі ще в понеділок, розповів місцевий блогер Юрій Озаровський. На сьогодні запах нафти поширився більш ніж на кілометр від берега, уточнив він. «Люди кажуть, що доводиться зачиняти вікна, бо смердить газом, ніби ти перебуваєш на НПЗ. Загалом, моторошна катастрофа», — резюмує блогер.
Нафтопродукти потрапили з моря в річку Анапку: огорожі розтягнули занадто пізно, пишуть місцеві жителі.
Як заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, розлив нафти через затоплення російських танкерів у Чорному морі постраждали місця зимівлі дельфінів.
Затоплення російських танкерів супроводжувалося розливом нафти, що може мати тривалі негативні наслідки для екології. Плетенчук підкреслив, що ця аварія поглиблює вже існуючу екологічну кризу в регіоні.
Директор Приазовського національного природного парку Дмитро Воловик повідомив у коментарі Суспільному, що нафта також розлилася в Азовському морі. Внаслідок аварії танкерів засмічено частину узбережжя в Запорізькій області, додав він.
"Дуже серйозна пляма. Смуга викиду нафтопродуктів йде по Степанівській косі – 4,4 км, по господарській зоні, тобто Кирилівка – 18,7 приблизно км, заказник Федотова коса у бік Бирючого – 1,7 км.Тобто все узбережжя. Ми 100% знаємо. Що стосується нашої території природно-заповідного фонду, зайшов віджимний вітер і пляму паливно-мастильних матеріалів відганяє від берега", — розповів Воловик.
За його словами, достеменно оцінити ступінь забруднення Азовського моря та прибережних ґрунтів нині неможливо через відсутність доступу до відповідних територій. Водночас вже зараз зрозуміло, що викид нафтопродуктів найбільше зашкодить місцевій фауні.
Директорка Greenpeace України Наталія Гозак вважає за необхідне для недопущення таких аварій у майбутньому запровадження санкцій проти тіньового російського танкерного флоту.
«Аварії за участю двох старих танкерів у Керченській протоці, яким понад 50 років, є серйозною екологічною проблемою. Мазут, що витікає, загрожує місцевій екосистемі. Ця аварія ілюструє загрозу використання старих танкерів. Такі ж танкери використовуються у російському тіньовому флоті, що в обхід санкцій експортує сиру нафту, спонсоруючи війну в Україні. Російський тіньовий флот у повному обсязі повинен бути терміново внесений до списку санкцій ЄС, допоки подібні аварії не сталися в Європі», – вказала очільниця Greenpeace України.
Як повідомлялось, 15 грудня поряд з Керченською протокою затонули російські кораблі "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239", що перевозили мазут у порт «Кавказ». Попередньо, причиною інциденту став шторм. Одне з суден перевозило чотири тисячі тонн мазути. Станом на сьогодні відомо про витік щонайменше 3000 тонн мазуту.