Україна розпочала переговори з командою Трампа про припинення війни з Росією, — WSJ

Українські посадовці проводять переговори на високому рівні з новою адміністрацією Трампа щодо врегулювання російсько-української війни ще до того, як новообраний президент США вступить на посаду.

Фото: ОП
Фото: ОП

Про це пише The Wal Street Journal.

Зазначається, що у середу відбулася зустріч одного з помічників президента України Володимира Зеленського з Кітом Келлоггом, обраним Трампом на посаду спеціального посланника з питань Росії та України, і Майком Волтцом, новим радником з національної безпеки.

До обговорень долучився і новообраний віцепрезидент Джей-Ді Венс.

"Келлог висловив підтримку зусиллям адміністрації Байдена з надання зброї Україні, заявивши, що це дасть Трампу важелі впливу на Москву в переговорах щодо врегулювання конфлікту. Але команда Трампа не виявила особливого інтересу до надання Україні членства в НАТО, яке, за словами Зеленського, він вважає життєво важливою гарантією безпеки від майбутньої російської агресії", — йдеться у матеріалі.

WSJ пише, що Зеленський відрядив до Вашингтона свого найближчого помічника Андрія Єрмака задля налагодження відносин з помічниками Трампа. Раніше в середу голова Офісу президента зустрівся у Флориді з новою очільницею адміністрації Білого дому Сьюзі Вайлз.

Видання пише, що Україна, виснажена майже трирічною війною проти Росії, планує продемонструвати свою готовність до миру. «Але це має бути стійкий мир», — сказала людина, знайома з позицією Києва. «Нестабільний, тимчасовий мир не відповідає ні американським, ні українським інтересам».

WSJ зазначає, що Зеленський нещодавно дав зрозуміти, що Україна може погодитися на припинення вогню, якщо їй буде дозволено вступити до НАТО.

Зеленський заявив, що членство в НАТО має бути запропоноване неокупованим частинам України, щоб Київ розглянув можливість припинення того, що він назвав «гарячою фазою війни». Хоча Україна продовжуватиме претендувати на всю свою територію, Зеленський припустив у нещодавньому інтерв'ю на Sky News, що Київ намагатиметься «повернути їх дипломатичним шляхом».

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив у вівторок, що Київ відкине будь-які гарантії безпеки, окрім членства в НАТО. «Ми не приймемо жодних альтернатив, сурогатів чи замінників», — написав Сибіга у листі до 32 членів НАТО.

«Радники Трампа обговорювали мирні плани, які б визнавали захоплення Росією приблизно 20% української території і які б закрили двері, на цей момент, для заявки Києва на вступ до НАТО.

Позиція Келлога щодо прокладання шляху до переговорів про припинення війни має свої нюанси. Він та ще один ветеран першої адміністрації Трампа запропонували призупинити постачання американської зброї в Україну на початку цього року, щоб переконати Київ приєднатися до мирних переговорів з Росією. Цього тижня він заявив, що прискорення президентом Байденом поставок зброї посилює позицію Трампа на переговорах з Москвою.

Після вступу на посаду Трамп прийме рішення про те, чи продовжувати допомогу США Києву. Офіційні особи Байдена прискорюють поставки зброї в Україну, але не вистачає часу до закінчення терміну його повноважень, щоб повністю витратити решту 6,5 мільярдів доларів, які Пентагон схвалив для передачі зброї та обладнання зі своїх запасів", — йдеться у статті.

Лучіан Кім, аналітик з питань України в Міжнародній кризовій групі, вважає, що українські посадовці викладають свою максималістську позицію на можливих переговорах.

«У Києві існує дуже глибоке розчарування адміністрацією, що йде, — каже він. — Нова адміністрація Трампа дала людям у Києві надію на прорив. Як він буде виглядати - це питання. Але ясно, що статус-кво закінчиться».

мирні переговори україна-сша трамп єрмак

Знак гривні
Знак гривні