Хрестоносець у Пентагоні. Чим відзначився Хегсет, висунутий Трампом на міністра оборони США, — The Economist
Британський тижневик The Economist присвятив статтю трампівському кандидату на посаду міністра оборони Пітеру Хегсету. Texty.org.ua наводять переклад матеріалу.
Чотири роки тому Піту Хегсету, телегенічному ведучому Fox News і майору національної гвардії штату Міннесота, повідомили, що його відряджають охороняти Вашингтон під час інавгурації Джо Байдена. Наказ був скасований, згадує він, коли начальство звернуло увагу на його помітні татуювання: Єрусалимський хрест на грудях і слова «Deus Vult» на руці — обидва символи хрестових походів, які тепер асоціюються з неонацистами.
«Я вступив до армії, щоб боротися з екстремістами в 2001 році, — згадує він в одному з епізодів подкасту Шона Раяна, опублікованому 7 листопада. — Через п'ять років та сама армія, що і в 2001 році, стала воювати з екстремістами». «Двадцять років потому та ж армія повісила на мене ярлик екстреміста».
У разі затвердження Сенатом Хегсет стане найменш досвідченою людиною на цій посаді і найбільш радикальною
Тепер у Хегсета з'явився шанс змінити ситуацію. 12 листопада Дональд Трамп висунув його кандидатуру на посаду міністра оборони. У разі затвердження — а він зустріне значний опір у Сенаті — він стане другою наймолодшою людиною на цій посаді і найменш досвідченою. Він також буде найбільш радикальним.
У книжці «Війна з воїнами», опублікованій цього літа, пан Хегсет порівнює американських лівих з «Джоді», на військовому сленгу — з людиною, що спить з дружиною військовослужбовця, який перебуває за кордоном. «Ліві не воювали у війнах, — пише він. «Вони залишилися вдома і зруйнували наш дім. Руйнівники Америки, всі вони». Пентагон, на його думку, був поглинутий ідеологією woke після вбивства Джорджа Флойда в 2020 році та протестів і заворушень, що послідували за цим. Він стверджує, що переважає така думка: «Ми не зупинимося, доки чорношкірі жінки-лесбійки не будуть керувати всім».
Читайте також: Кого обрав Трамп на найвищі посади у своїй адміністрації і що це означає для України
«Війська ходять по яєчній шкаралупі, — сказав він у подкасті. «Вони бояться одного невірного кроку на... гендерному, расовому чи трансгендерному ґрунті». Усунення скептиків вакцинації було «зачисткою людей із сумлінням». Призначення жінок на бойові ролі було помилкою. «У Сан-Франциско недостатньо лесбійок, щоб укомплектувати 82-гу повітряно-десантну дивізію, — стверджував він, — і, намагаючись задовольнити цю потребу, вони втратили хлопців з Теннессі, Кентуккі й Оклахоми, традиційних чуваків, які робили це, тому що любили свою країну».
Хегсет захищав американських військовослужбовців, звинувачених у воєнних злочинах
Все це також відволікає від зосередження на бойових діях, стверджує Хегсет. Він також не гребує і тим, як вона має вестися. Він захищав американських військовослужбовців, звинувачених у воєнних злочинах, стверджуючи, що правила ведення бойових дій є занадто жорсткими. Закони війни були «написані чуваками в гардеробах в Європі після Першої світової війни, тому що вони думали, що в майбутньому зможуть вести ввічливі війни між європейськими країнами», — зазначив він. «А потім ми дивуємося, чому війна ніколи не закінчується... Ми написали правила, які... написані для того, щоб ми програли».
Хегсет прямо не підтверджує, що він був би готовий застосувати американські збройні сили для придушення внутрішніх заворушень — питання, яке зіштовхнуло Трампа з Пентагоном під час його першого президентського терміну. Але він попереджає, що «Антифа», Black Lives Matters, прихильники ХАМАСу «та інші прогресивні штурмовики» створюють «маленькі Самарри» — маючи на увазі розсадник іракських повстанців — «в центрі міст» у США.
Коли йдеться про використання американських сил за кордоном, Хегсет називає себе «неоконом, що одужує», який тепер визнає, що американська війна з тероризмом «спалила два десятиліття грошей, нашої найкращої і найяскравішої доброї волі [і] військового потенціалу».
Американська допомога Україні послаблює її збройні сили в інших країнах, стверджує Хегсет
Він попереджає, що зараз у країни «є спокуса зробити це знову в Україні», відволікаючи від більш важливого завдання — протистояння Китаю.
Американська допомога Україні послаблює її збройні сили в інших країнах, стверджує він, посилаючись на нібито нестачу снарядів для американських військ у Південній Кореї. Вона також ризикує втягнути Америку в більш масштабну війну: «Останнє, чого я хочу, — це щоб мій син поїхав на Донбас захищати Схід України».
У будь-якому разі, стверджує він, амбіції Володимира Путіна навряд чи виходять за межі України. «Я не хочу, щоб американська інтервенція проникала вглиб Європи». НАТО, як і Світовий банк, за його словами, “повністю корумповані”.
Для Хегсета Пентагон стоїть на «екзистенціальному» етапі, який він описує у скатологічно яскравих термінах: «момент, коли треба або срати, або злізти з горщика». Генерали знають, що їх чекає.