Які нові небезпеки несе термобарична бойова частина "шахедів" і як захиститися

Росія почала активно застосовувати на дронах типу Shahed-136 термобаричну бойову частину, яка значно підвищує загрозу під час атаки на приміщення. Йдеться про ТБ БЧ-50, про яку вперше стало відомо ще у квітні 2024, втім, сьогодні ворог почав використовувати модифікацію більш масово.

Наслідки атаки "шахедів" на Київ 7 листопада
Наслідки атаки "шахедів" на Київ 7 листопада

Про це пише Defence Express.

Деталі щодо цієї бойової частини відомі завдяки зламу серверів російської "Алабуги" у Татарстані, де здійснюється виробництво та модернізація "шахедів".

Відповідно до цієї інформації, ТБ БЧ-50 важить 52,4 кг і має подвійний ефект: термобаричний та уламковий. Окрім сильного вибуху, що створює високотемпературну хвилю, вона містить 2306 уражаючих елементів у вигляді кульок діаметром 9 мм, що посилює її руйнівну силу.

Цей термобаричний боєприпас належить до сучасних зразків та має однотактову дію. Після підриву ініціатора ударна хвиля викликає рух термобаричної суміші, яка взаємодіє з повітрям та сама з собою з утворенням "вогняної хмари" температурою у 2400-2600 °C, яка розповсюджується по всій площі. Ударна ж хвиля, своєю чергою, здатна спричинити серйозні пошкодження органів, таких як легені, органи слуху тощо.

Термобаричний боєприпас демонструє максимальну ефективність у замкнених просторах, бо така "хмара" може охопити декілька приміщень.

Читайте також: Над Києвом і на підступах до міста збили понад 30 дронів. Які наслідки масованої атаки (ФОТО)

Аналітики Defence Express наголошують, що у разі підриву термобаричної бойової частини у житловому приміщенні укритися від її дії значно складніше. Вогняна хмара від нього заповнить всю квартиру повністю, в той час, коли від дії осколково-фугасного боєприпасу може врятувати правило "двох стін".

"Саме тому до цього відомого правила, що у випадку відсутності можливості перейти в укриття слід перебувати у приміщені, яке відділено від вулиці щонайменше двома стінами, можливо додати ще одне правило - зачиняти міжкімнатні двері. Це дозволить створити умовне розділення приміщень та певною мірою зменшити поширення термобаричної суміші по всій квартирі.

Але, у будь-якому випадку, найкращим варіантом убезпечити себе все одно є лише перебування в укритті", — підсумовує видання.

шахеди повітряний терор рф загрози укриття

Знак гривні
Знак гривні