НАТО планує створити до 50 бригад для захисту від нападу з боку Росії, — Reuters

НАТО знадобиться від 35 до 50 додаткових бригад, щоб повністю реалізувати свої нові плани щодо захисту від нападу з боку Росії.

Навчання НАТО в Румунії. Фото: НАТО/Майкл Лінненен
Навчання НАТО в Румунії. Фото: НАТО/Майкл Лінненен

Про це пише Reuters із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що Альянсу необхідно сформувати близько 35-50 бригад із чисельністю по 3000-7000 військових у кожній.

За словами джерела агентства, це значний виклик, адже тільки Німеччина має вчетверо збільшити свої сили і засоби протиповітряної оборони.

На саміті у Вільнюсі минулого року лідери НАТО погодили перші великі оборонні плани Альянсу за більш ніж три десятиліття, і відтоді чиновники працюють над тим, щоб перевести ці документи в конкретні військові вимоги.

Очікується, що лідери НАТО отримають оновлену інформацію про ці плани у Вашингтоні цього тижня на саміті з нагоди 75-ї річниці трансатлантичного альянсу безпеки.

"Протиповітряна і протиракетна оборона, далекобійні озброєння, логістика, а також великі сухопутні маневрені формування є одними з наших пріоритетів.

НАТО, швидше за все, встановить для членів Альянсу більш вимогливі цілі щодо сил і засобів, оскільки ми розвиваємо сили, здатні виконувати наші плани і протистояти загрозам, перед якими ми стоїмо. Ми впевнені, що наше стримування є і залишатиметься сильним", — зазначило джерело.

НАТО бригади протидія рф глобальна безпека

Знак гривні
Знак гривні