Удар по літаках на аеродромі Миргород: що відомо про наслідки

1 липня в бік міста Миргород Полтавської області летіла швидкісна ціль. Згодом у Росії оголосили про нібито удар по аеродрому. Офіційно Україна не коментувала інформацію, але атаку підтвердив ексречник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Як пише Фокус, 1 липня над Миргородом літав російський розвідувальний безпілотник, який стежив за аеродромом. Дрон зафіксував наслідки повітряного удару ЗС РФ, який стався вдень. На відео, знятому БПЛА, видно дві точки, у яких могли бути пошкоджені українські винищувачі Су-27. Відео з дрона-шпигуна ЗС РФ з'явилось у російському пропагандистському Telegram-каналі Flightbomber.

Фото з фейсбук-сторінки Юрія Ігната
Фото з фейсбук-сторінки Юрія Ігната

Про подію висловився український волонтер Сергій Стерненко. Він повідомив, що є пошкоджені літаки — кількість не вказав. З його слів, люди не постраждали. Також вказується, що це другий удар РФ по Миргородському аеродрому протягом останніх 14 днів. Обидва рази над точкою, розташованій за 150 км від лінії фронту, літав російський розвідувальний безпілотник, який вільно вів зйомку.

Про вибухи міська рада чи очільник Полтавської ОВА Філіп Пронін не повідомляли. Також офіційно Повітряні сили ЗСУ чи Генштаб ЗСУ не реагували на заяви в Росії. Однак згодом колишній речник Повітряних сил Юрій Ігнат прокоментував обурення в соцмережах щодо командирів, які «не змогли, не догледіли».

«Подивіться офіційний Telegram Повітряних сил! Вони (аеродроми) щодня під обстрілами, щодня під балістикою, очима ворожих дронів та постійних атак! Наші люди на місцях намагаються вберегти те, що є і завдати удару у відповідь! І я не буду деталізувати, якими неймовірними зусиллями це робиться», — наголосив він. 

За словами Ігната, удар по аеродрому в Миргороді був і «є певні втрати, але зовсім не такі, як приписує собі ворог».

«Повітряні Сили роблять усе, щоб протидіяти ворогу, ввести його в оману, в тому числі за допомогою макетів та інших засобів», — підсумував Ігнат.

Цей удар приклад того, як Україна програє у стратегічній адаптації до нових викликів війни. Про це читайте детальніше у нашій статті тут.

авіація ЗСУ миргород обстріл аеродром

Знак гривні
Знак гривні