Відбулася світова премʼєра документального фільму Олега Сенцова про війну (ВІДЕО)

У неділю, 30 червня, на Міжнародному фестивалі в Карлових Варах відбулася світова премʼєра документального фільму Олега Сенцова «Реал».

Олег Сенцов, Вероніка Велч та Вігго Мортенсен. Фото з фейсбук-сторінки Сенцова
Олег Сенцов, Вероніка Велч та Вігго Мортенсен. Фото з фейсбук-сторінки Сенцова

"Вперше за час війни приїхав у відпустку за кордон, на фестиваль в Карлові Вари, аби представити документальний фільм про трагічні події річної давнини "Реал". Напередодні прем'єри були зустрічі з людьми, які щиро підтримують Україну: чеським президентом Петром Павелом та актором Вігго Мортенсеном.

Вважаю, що зараз критично важливо аби розмова про Україну тривала, бо це основа нашої підтримки, а також, щоб зʼявлялось розуміння того, в яких нелюдських умовах ми боремось з ворогом. Це потрібно не тільки людям за кордоном, а і нам самим, щоб перестати ховатися в світі мрій та ілюзій", — розповів режисер і військовослужбовець ЗСУ на своїй сторінці у фейсбуці.

Зустріч з президентом Чехії Петром Павелом. Фото з фейсбук-сторінки Сенцова
Зустріч з президентом Чехії Петром Павелом. Фото з фейсбук-сторінки Сенцова

Як пише Zahid.net, влітку 2023, коли Сенцов воював на південно-східному фронті, він випадково зняв один із боїв, коли його БТР був уражений ворогом. Олег опинився в найближчій траншеї та за допомогою радіозв’язку намагався організувати евакуацію частини свого підрозділу, який був під обстрілом та майже без боєприпасів на позиції під кодовою назвою «Реал».

«Я не хотів знімати цей фільм. Я завжди тримаю камеру GoPro на своєму шоломі, але я завжди зайнятий іншими справами на передовій, тому майже ніколи нічого не записую. Той день був дуже хаотичним, я поправляв свій шолом і просто торкнувся камери, щоб перевірити, чи вона все ще там, тож випадково її ввімкнув. Під час бою я не знав, що йде запис. Минуло шість місяців, я переглядав карту пам’яті, побачив цей великий файл і відкрив його», – розповів Олег Сенцов в інтервʼю The Hollywood Reporter.

Фільм «Реал» – українсько-хорватська копродукція. Продюсери: Олег Сенцов («Край Кінема»), Денис Іванов («Артхаус Трафік»), Майк Дауні (Downey Ink), Борис Т. Матич і Лана Матич (Propeler Film).

чехія сенцов війна культура кіно

Знак гривні
Знак гривні