У Грузії об'єдналися шість провідних опозиційних партій задля повернення на шлях до ЄС

Перед парламентськими виборами в Грузії, які відбудуться у жовтні, шість грузинських опозиційних проєвропейських партій підписали в Брюсселі "Декларацію єдності".

Фото: AP
Фото: AP

Як повідомляє "Ехо Кавказу", партії мають намір домогтися перемоги на виборах 26 жовтня і формування коаліційного уряду.

Йдеться про «Єдиний національний рух», «Гірчі – більше свободи», «Лело», «Ахалі», «Дроа» та «Стратегія Агмашенебелі», які закликають приєднатися до декларації й інші опозиційні сили.

Опозиціонери заявляють, що занепокоєні діями "Грузинської мрії" на чолі з олігархом Бідзіною Іванішвілі, а також уряду, який "підпорядковується олігарху, ігнорує основні цінності демократії та навмисно перешкоджає прагненню Грузії вступити до ЄС і НАТО".

Поки що не зрозуміло, чи всі партії вийдуть на парламентські вибори єдиним списком. Вони ще шукають «найбільш ефективну конфігурацію єдності», щоб здобути максимальний результат на виборах.

Водночас шість опозиційних партій зобовʼязуються не брати участь у затвердженні після виборів такого уряду, в який ввійде «Грузинська мрія». Після парламентських виборів вони підтримають єдиного кандидата в президенти.

У підписаній у Брюсселі заяві група пообіцяла "демократично звільнити країну" і "повернути Грузію на шлях швидкої інтеграції до ЄС", пише Politico.

Лідер "Єдиного національного руху" Тіна Бокучава заявила, що сторони уклали угоду, "щоб перемогти проросійський уряд ... [і] врятувати грузинську демократію".

Опозиціонери заявили про прихильність "Грузинській хартії", запропонованій раніше президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі. Документ передбачає створення тимчасового уряду після парламентських виборів 26 жовтня; проведення комплексних реформ, зокрема скасування закону про "іноагентів"; проведення дострокових парламентських виборів "у вільних і справедливих умовах".

грузія опозиція євроінтеграція

Знак гривні
Знак гривні