Зеленському можуть не надавати всієї інформації про ситуацію на фронті, — The Economist

Президента України Володимира Зеленського тримають у "теплій ванні", в якій генерали не надають йому всієї інформації про ситуацію на фронті.

Харківщина потерпає від обстрілів росіян. Джерело фото: Головне управління ДСНС України в Харківській області
Харківщина потерпає від обстрілів росіян. Джерело фото: Головне управління ДСНС України в Харківській області

Про це пише The Economist із посиланням на власні джерела.

"Багато солдатів у Харкові розлючені тим, що Росія змогла так швидко просунутися вперед. Деякі з них критикують затримку західної допомоги, яка, на їхню думку, сприяла російській агресії і послабила українську оборону. Інші підозрюють, що некомпетентність або навіть зрада відіграли більш значну роль", — пише журнал.

Як зазначає британське видання, також поширюються конспірологічні теорії про те, що "політики в Києві чи Вашингтоні можуть продати Харків за безцінь напередодні укладення потворної мирної угоди".

Офіційні українські наративи, які представляють рожеву картину, не допомагають заспокоїти нерви, додає The Economist.

"[Президента Володимира] Зеленського тримають у теплій ванні. Ми вважаємо, що президент має орієнтуватися на ситуацію на місцях, а не мавпувати Путіна, людину, чиє життя обертається навколо паперів, які йому приносять помічники", — заявив британському тижневику офіцер сил спецпризначення Денис Ярославський.

Він також каже, що на вовчанському напрямку росіяни швидко провели підготовчу операцію перед наступом, прочесавши територію, яка мала бути підготовлена мінними полями та серйозними інженерними укріпленнями, але цього не було зроблено. "Їм просто дозволили пройти. Ми спостерігали за тим, як вони проривалися через прикордонний паркан на екранах близько 23 години 9 травня, і я сказав своїм хлопцям, щоб вони дивилися, як вони будуть підриватися на мінах. Вибухів не було, вони просто йшли далі", — розповів він.

Урядовець, який побажав залишитися неназваним, припускає, що Зеленський вже відчув, що може не отримувати повної правди. "Принаймні, він так кричить своїм генералам", — сказав він.

The Economist пише, що наступом на Харківщині росіяни намагалися побачити, чи зможуть вони частково оточити Харків і чинити тиск на українські формування на схід від Печенізького водосховища. Операція нібито була запланована на 15-16 травня, але була перенесена майже на тиждень з невідомих причин.

зеленський фронт наступ на харків

Знак гривні
Знак гривні