Яка стратегія потрібна Україні для поліпшення на фронті. Воєнні експерти зі США окреслюють ключові кроки

Позиція України похмура, але якщо Київ і його американські та європейські союзники діятимуть рішуче зараз і пропрацюють правильну стратегію, Україна все ще може перемогти.

Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ
Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

Про це пише низка воєнних експертів зі США, повідомляє Голос Америки.

На особливо важливій ролі стратегії щодо України наголошує вашингтонський аналітик Майкл Кофман, старший науковий співробітник Фонду Карнегі:

“Усе залежить від того, як це фінансування [пакет додаткової допомоги Україні, – ред.] буде використано і нами, і Україною”.

Кофман наголосив у подкасті на платформі War on the Rocks, що Україна має у списку завдань до вирішення низку накопичених проблем. Окрім нестачі боєприпасів, це жива сила, фортифікаційні споруди, технічне обслуговування.

І навіть при належному постачанні боєприпасів для України, Росія все одно все ще матиме чималу перевагу у ресурсах, констатує експерт.

При цьому, вважає Кофман, найбільше труднощів для ЗСУ становить брак військових. Все більшою проблемою стає і шкода, якої Росія завдає енергетичній інфраструктурі України та цивільним об'єктам. Дворічний досвід націлювання грає на користь Росії у цьому.

На думку Кофмана, російський план залишається незмінним – повністю захопити Донецьку та Луганські області. “І хоча я не думаю, що Росія має достатньо сил, щоб захопити Харків, це величезне місто, але вони можуть здійснити вторгнення, щоб створити так званий “буферний простір”, щоб постійно тримати життя міста під ризиком”, – каже експерт.

Попри наявність західної допомоги, за словами Кофмана, все одно не йдеться про те, що “Росія наштовхується на стіну спротиву” і навпаки називає цей рік “вікном можливостей” для Росії.

У неї є кошти та ресурси, а також “росіяни, особливо з регіонів, які готові брати ці гроші, щоб воювати”.

Усе ще РФ активно долучає до війни і “конвеєр” ув’язнених.

Водночас на заваді масштабним здобуткам Росії стоїть те, що суттєва кількість молодого керівництва у війську втрачена разом з іншими жертвами війни у перші її роки.

Кофман висловив сподівання, що протягом наступних двох-трьох місяців українські військові зможуть ефективно стабілізувати лінію фронту, користуючись з отриманої допомоги. А також зупинити російський наступ до літа.

Тактика без стратегії

Колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес та російський гросмейстер з шахів й опозиціонер Гаррі Каспаров також наголошують на важливості правильної стратегії для перелому на фронті.

“Стратегія потрібна саме зараз, поки для України не пізно”, – наголошують Годжес і Каспаров у огляді для CNN. А довгоочікуваний пакет додаткової допомоги для України вони назвали ілюстрацією суті американської підтримки Києва — “тактика без стратегії”.

Годжес і Каспаров пояснюють, що конкретно мають на увазі під словом “перемога”: “Це означає перемогти Росію на полі бою”.

Вашингтон, вважають вони, “ніколи щиро не намагався об’єднати у єдиний план” усі ресурси, які виділяються Україні з-за океану.

Адміністрація президента США, на їхню думку, повинна окреслити “конкретні цілі США: перемога України — і разом з нею поразка Росії”.

На практиці, кажуть автори огляду, прагнення перемоги України означає надання їй можливості не лише захищати себе, а й активно “відмовляти Росії у здатності атакувати”.

Для цього США та їхні союзники мали б прискорити постачання F-16 та інших літаків, одночасно нарощуючи навчання українських пілотів. “Ці літаки можуть допомогти захищати небо над східними та південними містами, такими як Харків та Одеса, водночас ведучи бій проти ракетних пускових пунктів у Росії та Чорному морі, звідки Москва тероризує цивільне населення”, – йдеться у публікації CNN.

Стратегія, яку пропонують Годжес і Каспаров, є не лише військовою, а й політичною: “Нам потрібен переконливий меседж, який би гарантував внутрішню підтримку послідовної законодавчої допомоги Україні”.

Зокрема, щоб наданий пакет допомоги не став останнім, слід усіма можливими способами спростовувати російську пропаганду, що здійснила вплив на погляди окремих республіканців.

Чи не “найзгубніша російська брехня про війну” є вигадки про переслідування українцями християн, зазначили автори статті.

“Ми продемонстрували [американським, – ред.] законодавцям, як насправді Росія переслідує неправославних християн, використовуючи православну церкву як інструмент шпигунства та інше святотатство”, – пишуть Годжес і Каспаров.

стратегія підтримка україни поразка росії фронт

Знак гривні
Знак гривні