Кримінальне переслідування Пашинського — політично мотивоване і безглузде (ПОГЛЯД)

12 лютого у колишнього народного депутата Сергія Пашинського провели обшуки співробітники НАБУ та СБУ. Справа, у рамках якої правоохоронці вручили підозри Пашинському та ще п’ятьом особам, стосується епізоду десятирічної давнини. Ідеться про продаж конфіскованих нафтопродуктів олігарха Сергія Курченка, який після краху режиму Януковича втік до Росії.

Пашинського підозрюють у незаконному привласненні нафтопродуктів та заданні державі майже 1 млрд грн збитків. За його ж словами, усе так зване «розкрадання» полягало в конфіскації палива «Роснефті» та передачі його на користь ЗСУ. «Звинувачення відкидаю. Вбачаю в діях правоохоронців опосередковану роботу на країну-агресора, якій заради зриву боєздатності ЗСУ конче потрібно усунути мене від моїх посадових обов’язків як голови «Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України», — написав екснардеп.

Справа Пашинського викликала неоднозначну реакцію серед людей, дотичних до війська й оборонної промисловості. Захисники Пашинського наголошують, що справа виглядає як політична і що Пашинський зробив багато корисного для оборони. Texty.org.ua публікують точку зору військовослужбовця й аеророзвідника Ігоря Луценка.

Скажу непопулярну думку — вважаю нинішнє кримінальне переслідування найбільшого нині українського постачальника зброї Сергія Пашинського політично мотивованим і безглуздим. Майже 10 років з моменту нібито вчинення злочину чого тільки варті.

Хотіли вітчизняний військово-промисловий комплекс? Нна, отримайте!

І взагалі, якби у Пашинського була б така харизматична зовнішність, як у Залужного чи Зеленського, або хоча б не такий конфліктний характер, то він би був надзвичайно популярний серед широких мас.

А взагалі, мене не так засмучує наїзд НАБУ ("і це пройде", головне запам'ятати прізвища слідчих і прокурорів), як реакції "народу". Це привід для мене анітрохи не вірити в "український народ", а воювати заради його невеликої меншості, котра мені просто симпатична.

PS. От і у ''Балістиці'' (заснована в 2014 році компанія, що займається виробництвом та розробками якісного військового спорядження — Ред.) обшуки. Oleksandr Dovhyi, сподіваюся, все буде гаразд!

виробництво зброї пашинський тиск влади нафта розслідування

Знак гривні
Знак гривні