Які модернізації отримала українська бронемашина "Новатор-2" (ВІДЕО)

В Україні розробили другу версію бронемашини «Новатор», яка отримала низку модернізацій.

Як інформує Мілітарний, модифікація на шасі Ford F-550 розроблялася з урахуванням досвіду використання автомобіля різноманітними підрозділами в бойових умовах.

Серед головних новацій – покращена підвіска та система керування, які забезпечують високу маневровість та підвищену прохідність.

«Посилена передня та задня підвіска, що дозволить швидко їхати», – розповів ведучий проєкту Big Test, який випробував машину.

Також машина стала довше на 10 сантиметрів, що дало змогу встановити броньовану секцію для додаткових місць. Раніше «Новатор» міг перевозити п’ять пасажирів, тепер місць стало десять.

«Виконання з вантажним кузовом, як у пікапа, було зручним для багатьох цілей. Але на запит військових було створено модифікацію, яка вміщує не п’ятьох, а десятьох», – розповіли у Big Test.

Споряджена маса машини зросла на 2 тони – до 9660 кг. При цьому вантажність зросла до 3340 кг.

З’явилися додаткові броньовані вікна товщиною 5 сантиметрів та додатковий люк на даху. Новий «Новатор» зберіг можливість встановлення дистанційного керованого бойового модуля з кулеметом.

Читайте також: Українські виробники здатні самотужки закрити потребу ЗСУ в бронетехніці, — Бельбас

Розробники також розглядають можливість розміщення купольної системи радіоелектронної боротьби для придушення безпілотників противника.

Для бронювання використовують сталь Armox, яка відмінно протистоїть механічним проникаючим впливам стрілецької та холодної зброї та знаходить широке застосування у військовій справі.

модернізація тестування українська бронетехніка новатор

Знак гривні
Знак гривні