Українці відкрили у вересні рекордну кількість ФОПів: які види діяльності найпопулярніші

Протягом вересня українці відкрили 35 587 ФОПів. Це найвищі показники не лише за час повномасштабного вторгнення, а й за останні три роки, повідомляє Опендатабот.

Попередній рекорд — 31 477 — було зафіксовано у червні 2023 року. Для прикладу, до того понад 30 тисяч нових підприємців було зареєстровано у червні та липні 2020 року.

Найчастіше в Україні нові справи відкривають у сферах торгівлі, індивідуальних послуг та громадського харчування. П'ята частина усіх нових ФОПів відкривається на Київщині.

Report Кількість нових фопів

Найбільш популярні сфери, у яких відкриваються нові справи, не змінюються. Майже половина нових ФОПів — 43% — відкриваються у сфері торгівлі: роздрібна торгівля (12 777 від загальної кількості новостворених справ) та гуртова торгівля — 2343 ФОПи. У топ-3 також потрапили справи з надання індивідуальних послуг — 3244.

Report Топ-сфери діяльності новостворених фопів

П’ята частина від усіх нових фопів — 21% або ж 7407 — відкривається на Київщині. Друге й третє місце за кількістю нових справ посідають Дніпропетровщина (3210) та Львівщина (2862).

Найгірші показники у тих регіонах, які повністю або частково окуповані та на території яких наразі відбуваються бойові дії.

Report Географія нових фопів

Як повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, українці у вересні відкрили 26 000+ ФОПів у "Дії".

За даними «Дії», більше бізнесів відкривають жінки, 51,06% від загальної кількості. У лідерах за видами діяльності незмінно – роздрібна торгівля.

бізнес війна економіка торгівля фоп

Знак гривні
Знак гривні