Укрзалізниця запускає новий міжнародний поїзд: маршрут не діяв 18 років

З 15 жовтня 2023 року Укрзалізниця запускає залізничне сполучення між Львовом та Варшавою.

"Вперше за 18 років між містами почнуть курсувати поїзди. Маршрут буде організовано через станцію Рава-Руська", – повідомили у компанії.

Крім того, разом із запуском цього маршруту відновлюється робота раніше неактивного залізничного пункту пропуску. Це відкриває нові можливості з розвитку міжнародної мережі України, наголошують в УЗ.

229151

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

Наразі маршрут працюватиме у пересадковому форматі на станції Рава-Руська, що на Львівщині. Тут пасажири здійснюватимуть зручну пересадку з поїзда української ширини колії (1520 мм) на поїзд європейської колії (1435 мм) і зворотно.

Розклад руху поїздів розроблений таким чином, щоб без зайвих пересадок охопити залізничним сполученням з Варшавою та Любліном не лише Львів, а й Івано-Франківськ, Стрий, Коломию, Калуш, Моршин, Брюховичі та Жовкву. Пасажири з інших міст України зможуть скористатися пересадкою у Львові.

"Пасажирам не варто хвилюватися за можливі запізнення, оскільки пересадка узгоджена. Поїзд завжди чекатиме усіх пасажирів", – повідомляють в Укрзалізниці.

Дізнатися розклад руху та придбати квитки можна у мобільному застосунку Укрзалізниці. Крім того, квитки доступні у чат-ботах та на сайті УЗ, а також у міжнародних касах вокзалів.

Проєкт реалізований у співпраці з польським залізничним перевізником SKPL, рухомий склад якого виконуватиме рейси з Варшави до Рави-Руської та зворотно.

Як зазначив голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Лященко, для реалізації цього проєкту знадобилося пів року, зокрема на узгодження всіх деталей з польською стороною та відкриття пункту пропуску.

"Відтепер ще 10 населених пунктів України отримають залізничне сполучення з Варшавою та Любліном”, – додав він.

україна-польща укрзалізниця поїзд

Знак гривні
Знак гривні