Якими є глобальні переваги від розпаду РФ? Про це розкажуть на V Форумі вільних держав постРосії у Лондоні та Парижі (АНОНС)
12-14 жовтня у Лондоні та Парижі відбудеться восьмий Форум вільних держав постРосії, повідомляють організатори.
Тема форуму: "Глобальні переваги постРосії".
Дати подій:
- Четвер, 12 жовтня – Лондон, Велика Британія. Університетський коледж Лондона (University College London, UCL), Школа слов'янських та східноєвропейських студій (SSEES). Товариство Генрі Джексона (20-й поверх Millbank Tower).
- Субота, 14 жовтня – Париж, Франція. Фоє готелю Auberge de jeunesse Yves Robert.
З фінальною програмою з таймінгом виступів учасників можна ознайомитися за посиланням.
Учасники форуму:
Прем'єр-міністр уряду Чеченської Республіки Ічкерія Ахмед Закаєв, колишній сенатор і заступник міністра закордонних справ Італії Джанні Вернетті, директор Башкортського національного політичного центру Руслан Габбасов, засновник Rhodus Intelligence Каміль Галєєв, співзасновник руху "Вільний Ідель-Урал" Рафіс Кашапов, британський журналіст і публіцист Едвард Лукас, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія" Тарас Кузьо, президент Австрійського комітету з питань членства в НАТО Гюнтер Фелінгер, співголова Руху за свободу "Вільна Удмуртія" Сергій Антонов, старший науковий співробітник Джеймстаунського фонду Януш Бугайський та інші.
"Як ми можемо завершити розпад Російської імперії (як "Російської Федерації") шляхом контрольованої, ненасильницької деколонізації, щоб досягти найкращих результатів для всього цивілізованого світу в 21-му столітті й гарантувати вільні, відкриті суспільства і нову архітектуру колективної безпеки?
Відповідь проста: реальне взаємовигідне партнерство глобальних держав та регіональних "наставників-сусідів" з незалежними державами постросійського простору може допомогти поневоленим народам та колонізованим регіонам не лише звільнитися від московської імперської окупації, а й надати підтримку у відновленні та успішному державотворенні.
Століттями кремлівська пропаганда виправдовувала військові звірства, репресії та акти геноциду (а тепер терористичні акти та існування терористичної держави) тим, що деколонізація московської імперії "якимось чином" створить "катастрофу" (sic!) у світі.
Настав час усвідомити, що ці страхи абсолютно безпідставні. Демонтаж європейських імперій став беззаперечною, навіть банальною історією. І деколонізація, і деімперіалізація принесли вигоди та переваги всім сторонам. Якщо ми спиратимемося на досвід минулого, то зможемо мінімізувати ризики зараз. У нас є всі можливості зробити цей процес максимально контрольованим і ненасильницьким", – зазначають організатори заходу.
Вони також перелічують переваги, які виникнуть у разі утворення незалежних держав на території сучасної РФ
- Деколонізація "Російської Федерації" – це ключ до зменшення глобальної ядерної загрози. Всі майбутні держави на пострадянському просторі, як підтвердять лідери їхніх національно-визвольних рухів у підсумковому меморандумі нашого Форуму, виступають за повну відмову від ядерної зброї. Нові незалежні держави її не потребуватимуть.
- Дезінтеграція Росії допоможе стримати все більш агресивні, нездорові імперські амбіції КНР. Пострадянські незалежні держави на півночі та сході Євразії шукатимуть співпраці та партнерства насамперед з Токіо, Вашингтоном, Сеулом, Тайбеєм, Астаною, Оттавою, Улан-Батором, Канберрою, Парижем, Лондоном, Брюсселем, Берліном, Римом, Анкарою, Варшавою тощо, але не з авторитарним Пекіном.
- Світ стане набагато безпечнішим, вільнішим та розвиненішим після остаточної деколонізації Російської імперії. Ще одна популярна страшилка московської пропаганди полягає в тому, що без її "імперського ока і твердої руки" серед нових держав розпочнеться хаос і "війна всіх проти всіх". Але, як показує досвід, всі вже звільнені від московської окупації країни не розпочинали війни між собою. Там, де війни сталися (Сакартвело, Ічкерія, Вірменія-Азербайджан), саме Москва розпалювала, підтримувала, створювала конфлікт.
Організатори нагадують, що заснований навесні 2022 року Форум вільних держав постРосії – це спільнота і громадська платформа, яка об'єднує лідерів рухів поневолених націй і регіонів "Російської Федерації" (яка не є федерацією) задля сприяння її мирній, ненасильницькій деколонізації.
Платформа веде антиколоніальну національно-визвольну боротьбу проти московського імперіалізму. Активісти вже провели Форуми ВНП у Японії, США, Європарламенті, Швеції, Чехії та Польщі.