Переселенка з Мелітополя відкрила у Хмельницькому майстерню з гравіювання (ФОТО)

Юлія Онищенко з Мелітополя відкрила у Хмельницькому підприємство з виготовлення індивідуальних товарів з гравіювання.

Цією справою, розповіла підприємниця Суспільному, у рідному місті займалася шість років. Зараз жінка намагається відновити втрачені обсяги.

19bc330ad89d4a52

Фото: Юлія Онищенко

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Юлії Онищенко із трьох верстатів, які були в її мелітопольській крамниці, вдалося вивезти лише один. Другий, каже, їй дістався завдяки гранту.

"На той період, коли розпочалося повномасштабне вторгнення, у мене був схвалений один грант за програмою від GIZ. Спочатку вони "заморозили" цю допомогу, а через рік відновили, і я отримала кошти на верстат, який планували ще до війни",— розповідає жителька Мелітополя.

Нещодавно через обласний центр зайнятості жінка дізналася про державну програму, в рамках якої вона отримала 250 тисяч гривень. На ці кошти підприємниця придбала ще один — третій верстат.

"Це надало змогу збільшити кількість виробів та пришвидшити робочий процес. Зараз у майстерні працює чотири людини. Але шукаємо ще одного працівника саме для роботи на верстаті. Навіть готові навчити його з нуля",— каже підприємниця.

6c49fe0c0a6b852c

Фото: Юлія Онищенко

Підприємниця з Мелітополя прагне не лише відновити ті обсяги виробництва, які були до повномасштабного вторгнення, а й збільшити їх.

"Ми б хотіли всією сім’єю повернутися до Мелітополя. Це ми й зробимо після перемоги. А поки будемо тут, плануємо розвиватися у своїй сфері лазерного гравіювання і вийти на експорт",— каже Юлія Онищенко.

бізнес переселенці війна люди

Знак гривні
Знак гривні