Суд у Москві залишив чинним "вирок" у сфабрикованій справі проти українського правозахисника Буткевича
Перший апеляційний суд загальної юрисдикції у Москві залишив без зміни термін увʼязнення правозахиснику Максиму Буткевичу, якого в «ЛНР» засудили до 13 років. Йому закидають порушення правил війни. Але суд врахував у термін увʼязнення час, проведений у СІЗО Луганська — з 19 серпня 2022 року.
Про це повідомляє видання Ґрати.
Буткевич мобілізувався у перші дні вторгнення, потрапив у полон у червні минулого року. Окупаційна влада «ЛНР» звинуватила його у тому, що 4 червня 2022 року він зробив постріл із гранатомета у під‘їзд житлового будинку у Сєвєродонецьку.
За інформацією «Ґрат», Буткевича не було в місті до 14 червня. Буткевича змусили визнати провину та відмовитись від алібі під час апеляції.
Фото: Ґрати
Як пише Суспільне, Буткевич був присутній на засіданні відеозв’язком з тимчасово окупованого Луганська та виголосив останнє слово:
"Я хотів би лише висловити подяку всім тим людям, яким небайдужа моя доля та всіх українських військовополонених, які зараз у тяжкій ситуації. Люди, які перебувають у статусі військовополонених, або вже засуджених, теж постійно думають не лише про рідних та близьких, а й про всіх, хто залишився на волі, хто перебуває в Україні, і всі сподіваються, що військовополонених звільнять".
Він додав, що не отримує жодних новин, газет чи книжок. Телевізор бачив лише протягом чотирьох місяців: "Це російський телевізор, але хоча б щось [було]. Тепер нічого". З книжок у нього тільки Новий Заповіт і Псалтир.
За весь час він отримав тільки одного листа — із привітаннями з днем народження: "І листівка. Абстрактна. Мабуть, тому й дійшла".
До інших полонених теж не доходили посилки, уточнює Буткевич. Передачі отримують тільки місцеві арештанти.
"Зацікавився ще більше правозахисними темами, пенітенціарною системою, 3-ю статтею Європейської Конвенції. Дуже багато роботи буде, коли, дасть бог, вийду на свободу", — додав Буткевич.
Підтримати Буткевича до суду прийшли співробітники консульств Німеччини, Великої Британії та Франції, а також правозахисники "Меморіалу" Олег Орлов та Світлана Ганушкіна, передає видання "Медиазона".
Адвокат Буткевича заявив, що мають намір подати касаційну скаргу: "Чекаємо обміну. Немає обміну — пишемо касацію".
Максим Буткевич — журналіст та правозахисник, активіст кампанії за звільнення з Росії українських політв’язнів, зокрема Олега Сенцова і Сашка Кольченка. Останні роки відомий за своєю діяльністю в проєкті "Без кордонів", який допомагає шукачам притулку, внутрішнім переселенцям.
У листопаді 2022 року Максим Буткевич був нагороджений чеською премію "Історії несправедливості".
Низка громадських організацій закликає світову спільноту продовжувати тиск на Росію для звільнення правозахисника.