Назад у майбутнє. Як штучний інтелект може змінити архітектуру: приклади (ФОТО)
Штучний інтелект може дати початок "неокласичному футуристичному" архітектурному стилю і призвести до великих змін в дизайні.
Таку думку в інтерв'ю Dezeen висловив китайський архітектор Тім Фу.
У рамках проєкту The AI Stone Carver Фу створив серію капітелей колон за допомогою ШІ-генератора зображень Midjourney, які потім були вручну висічені в камені компанією Apfel.
За словами Фу, це приклад того, як ШІ може поєднувати різні концепції, і в цьому, на його думку, полягає його головна сила.
"Найкраща здатність ШІ – поєднувати речі. Якщо ви візьмете дві різні концепції, які є дуже впізнаваними, і змішаєте їх, цей гібридний підхід дасть вам дуже успішний і унікальний результат, до того ж новий", – каже архітектор.
Один з ШІ-дизайнів Тіма Фу спирається на готичну архітектуру. Фото: Dezeen
На думку дизайнера, це може бути особливо цікаво, коли йдеться архітектуру.
"Здатність поєднувати класичну та футуристичну архітектуру може бути схожа на неокласичний футуризм, нові злиття, яких ніколи не існувало", – каже він.
Фу проєктував за допомогою ШІ будівлі в стилі модерн. Фото: Dezeen
Фу вважає, що за допомогою інструментів штучного інтелекту архітектори зможуть створювати сучасні будівлі, які нагадуватимуть більш класичні зразки.
Фу вважає гібридний стиль ШІ "неокласичним футуризмом" і написав маніфест про цю концепцію.
Архітектор створив проєкти екстер’єрів у стилі бароко за допомогою ШІ. Фото: Dezeen
"Під вдумливим контролем дизайнера ШІ може підняти класичні стилі в сучасний контекст, породжуючи те, що я вважаю унікальним стилем, який можна описати як неокласичний футуризм.
Цей стиль обіцяє процвітати найближчим часом, оскільки штучний інтелект стає дедалі помітнішим у дизайні", – йдеться в маніфесті.
Приклад неокласичного футуризму. Фото: Dezeen
"Завдяки ШІ та появі неокласичного футуризму ми потенційно стоїмо на порозі нової ери архітектурних інновацій, де минуле і майбутнє сходяться в захопливий і несподіваній формі", – каже архітектор.