84% входів у будинки – недоступні. Результати дослідження в 40-му кварталі Луцька

40-й квартал у Луцьку став одним з чотирьох мікрорайонів у чотирьох різних містах України, де ТЕКСТИ досліджували доступність середовища для людей, що пересуваються на колісних кріслах.

Фрагмент з інтерактивної інфографіки з дослідження доступності в Луцьку. Повну версію дивіться за лінком нижче
Фрагмент з інтерактивної інфографіки з дослідження доступності в Луцьку. Повну версію дивіться за лінком нижче

Повну версію нашого дослідження у чотирьох українських містах – з відео, картами, інфографікою та описом методології дивіться тут.

У Луцьку, Житомирі, Запоріжжі та Києві ми знайшли помічників серед місцевих жителів – щоб обійти обраний мікрорайон і оцінити, наскільки доступні пішохідні маршрути і входи-виходи з будівель.

Чи може людина, що пересувається на візку, вийти зі свого будинку, вільно дістатися до гастронома, купити хліба, зняти кошти в банкоматі, зайти в перукарню, купити корм для кота і зробити ще безліч дрібних щоденних справ, які так легко даються людям, що пересуваються на двох ногах?

Що показали результати дослідження в Луцьку: недоступні: 77% входів у заклади, 84% входів у будинки, 21% доріг. У 40-му кварталі ми не виявили жодного доступного банку, банкомата й салону краси. Входи в поліклініку й лікарню умовно доступні.

— У цьому мікрорайоні багато будинків зараз у процесі модернізації або їх нещодавно оновлено, але навіть до них не зроблено безбар’єрних входів, — ділиться враженнями Марія Бандура, яка досліджувала для ТЕКСТІВ доступність у Луцьку

— Пандуси споруджено ніби для галочки: надто високий кут нахилу, неякісне покриття або ж ширина лише 60 см; відсутні поручні. І дуже багато сходів без пандусів узагалі. Я виявила лише один двір, де всі з’їзди й під’їзди було адаптовано. А також одна аптека мала підйомник і тактильну плитку — її щойно відчинили.

Маргарита Гогун, що організувала роботу в полях і проаналізувала отримані дані, наголошує, що цим дослідженням, проведеним у різних містах, ми хотіли продемонструвати масштаб проблеми.

Фрагмент інфографіки ТЕКСТІВ з дослідження доступності в українських містах.
Фрагмент інфографіки ТЕКСТІВ з дослідження доступності в українських містах.

Глибину проблеми, з якою стикається кожна людина, обмежена у вільному пересуванні, демонструє репортаж із Луцька.

Журналістка ТЕКСТІВ Валерія Павленко попросила пораненого військового Сергія Копищика проїхатися 40-м кварталом на кріслі колісному. У нього ампутовані обидві ноги, він саме опановує протези.

Луцьк ветерани дослідження доступність

Знак гривні
Знак гривні