"Марія малює": у Києві покажуть 100 невідомих творів художниці Примаченко
З 7 липня по 27 серпня 2023 року в Українському домі в Києві триватиме виставка «Марія малює». Глядачі вперше побачать сто картин легендарної художниці, адже ці твори з приватної колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица раніше ніколи не виставлялися.
"Велику частину експозиції становлять роботи, що стали реакцією художниці на пережите: війну, загибель коханого на фронті, окупацію, бої за Київщину та післявоєнні злидні, Чорнобильську трагедію.
![Прилетів звір Горинич до Покотигорошка, 1991.jpg](/media/images/Priletiv_zvir_Gorinich_do_Pokotigoroshka_1991.width-1000.jpg)
Прилетів звір Горинич до Покитогорошка, 1991 рік
Поруч зі знайомими нам образами фантастичних істот та квіткових декоративних панно у картинах акцентується тема боротьби добра і зла, в якій добро незмінно перемагає", – розповіли організатори.
![Чорнобильський краб кожного українця за серце шкрабає, 1990.jpg](/media/images/Chornobilskiy_krab_kozhnogo_ukraintsya_za_ser.width-1000.jpg)
Чорнобильський краб кожного українця за серце шкрабає, 1990
Вони також нагадали, що рік тому в Українському домі відбулася виставка «Врятоване». Тоді відвідувачам показали 14 картин Марії Примаченко, які дивом вціліли після російського ракетного обстрілу Іванківського історико-краєзнавчого музею.
![Дарую дорогій армії українську паляницю, 1988.jpg](/media/images/Daruyu_dorogiy_armii_ukrainsku_palyanitsyu_19.width-1000.jpg)
Дарую дорогій армії українську паляницю, 1988
"Люди стояли в довжелезних чергах, щоб побачити знамениті твори, в буквальному сенсі відвойовані у вогню. Виставка мала великий успіх та показала, наскільки важливо мати зв'язок зі своїм культурним кодом саме зараз", – кажуть організатори.
Виставку супроводжуватиме публічна освітня програма, розроблена спеціально для проєкту: лекції, обговорення, майстер-класи.
Виставка "Марія малює" відкриється 6 липня о 18:00, вхід на відкриття вільний.