У Чехії для ЗСУ зібрали 15 мобільних комплексів ППО Viktor (ФОТО)

Українські Сили протиповітряної оборони отримають 15 мобільних зенітних комплексів Viktor від чеських волонтерів, які зібрали 90 мільйонів крон у межах ініціативи «Подарунок Путіну».

Нові комплекси вирушать з Чехії до України наприкінці березня цього року, повідомляє "Мілітарний".

«Виробництво п’ятнадцяти зенітних близнюків Viktor, на які ви витратили 90 мільйонів, на фінальному етапі», – розповіли волонтери.

FqrhBkOWYAEZJha.jpg

Фото: “Dárek pro Putina”

Заявлено, що ці бойові машини здатні ефективно захищати стратегічні та цивільні об’єкти від ударів баражувальних боєприпасів.

Комплекси протиповітряної оборони збирають на заводі чеської компанії Excalibur Army.

FqrhAJLWAAM3FWP.jpg

Фото: “Dárek pro Putina”

Мобільний зенітний комплекс Viktor заснований на моделі пікапа Toyota з кабіною екіпажу спереду та вантажним відсіком ззаду.

На машину монтують спарену зенітну кулеметну установку калібру 14,5-мм. Боєкомплект модуля – 300 споряджених набоїв і 300 додаткових у запасі.

Viktor.jpeg

Спарений 14,5-мм кулемет зенітної мобільної установки. Фото: mil.in.ua

З цією новою машиною Excalibur Army пропонує дешеву зенітну артилерійську систему, яку можна використовувати для знищення повітряних загроз, таких як безпілотники. Із шасі пікапа Toyota комплекс Viktor має хорошу мобільність на дорозі та в умовах бездоріжжя.

Заявлено, що ефективна дальність стрільби становить понад 2 кілометри. Зброя оснащена денним та нічним зенітним прицілом, а також прицілом для ведення вогню прямим наведенням за наземними цілями.

ППО україна-чехія волонтери протидія бпла

Знак гривні
Знак гривні