Повітряні сили поставили ЗРК NASAMS на захист Києва

Передані союзниками Україні комплекси протиповітряної оборони NASAMS розгорнули для захисту Києва.

Речник українських Повітряних сил Юрій Ігнат розповів про роботу систем NASAMS під час обстрілів у новорічну ніч, повідомляє Мілітарний.

31 грудня довелося використовувати NASAMS для збиття іранських баражуючих боєприпасів Shahed 136, які запустила Росія по Україні. "Бачимо, що небо було дійсно під надійним захистом. Хочеться ще відзначити допомогу партнерів. Для них має бути такий знак-сигнал, тому що NASAMS ледве встигали перезаряджати наші військовослужбовці", – сказав він.

Ігнат пояснив, що ніхто у світі ще не мав подібного досвіду використання цієї системи, бо українські захисники перезаряджали комплекс під час ведення бою. Водночас речник заявив, що Україна потребує більше зенітних ракетних комплексів. "Це ще один сигнал нашим партнерам – наскільки вправно та ефективно в таких бойових умовах можуть застосовувати бойову техніку іноземного виробництва наші фахівці, які лише кілька тижнів тому проходили навчання", – додав Ігнат.

За даними українських Повітряних Сил, у ніч з 31 грудня 2022 на 1 січня 2023 року було знищено 45 баражуючих боєприпасів типу Shahed. "Тринадцять у 2022-му і 32 — у 2023-му році. Зіпсувати свято українцям не вийшло", – розповіло Командування Повітряних Сил.

Від Текстів. Та проблема в тому, що один Шахед коштує приблизно 20 тис доларів, а ракета NASAMS, за різними оцінками, від 500 тисяч до 1 мільйона доларів. Зрозуміло, що людські життя безцінні, але війна – це теж економіка, і в кінцевому підсумку ціна має значення. Можливо, зараз найоптимальніше рішення – це знищувати Шахеди ще до того, як вони піднялися в повітря.

ППО київ війна NASAMS

Знак гривні
Знак гривні