Ізраїль надав Україні розвіддані для боротьби з іранськими безпілотниками, – ЗМІ

Ізраїль надав Україні розвідувальні дані, необхідні для збивання іранських безпілотників.

Про це пише The New York Times із посиланням на анонімного українського чиновника, передає УП.

Після нападу ударних безпілотників на Київ міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до Ізраїлю з проханням надати зброю для протиповітряної оборони. Втім, міністр оборони країни Бені Ганц відхилив прохання, здебільшого тому, що Ізраїль залежить від співпраці з Росією в проведенні рейдів ізраїльських ВПС у Сирії. Ізраїль, за його словами, надасть системи раннього попередження, але не засоби протиповітряної оборони.

Однак, як пише NYT, "український урядовець, говорячи не під запис, заявив, що Ізраїль надав розвідувальні дані, корисні для націлювання на іранські безпілотники".

Коментуючи відсутність суттєвіших кроків у боротьбі з іранськими безпілотниками з боку Тель-Авіва, радник міністра оборони України Юрій Сак сказав, що Ізраїль може втратити можливість відточити свою тактику протистояння загрозам на власній території.

За його словами, іранські безпілотники, які вражають українські міста, були розроблені як масова зброя для ударів по Ізраїлю: "Вони використовують Україну як полігон, щоб побачити слабкі місця, вдосконалити їх, і рано чи пізно вони застосують їх проти Ізраїлю".

Від ТЕКСТІВ: Інформацію про, те що Ізраїль надає розвіддані для боротьби з "шахедами", оприлюднювало також The The Wall Street Journal. "Ізраїль надає Україні військову розвідку й аналіз, щоб допомогти протистояти іранським безпілотникам, за словами людей, поінформованих про ці зусилля", – писало видання у розлогій статті про загрозу іранських дронів-камікадзе.

Як зазначається у свіжому огляді міноборони Британії, українські сили протиповітряної оборони дедалі успішніше збивають дрони-камікадзе "шахед" іранського виробництва, якими Росія почала компенсувати нестачу власних ракет.

За словами голови української розвідки Кирила Буданова, станом на 22 жовтня росіяни застосували близько 330 "шахедів", з них 222 було збито. Буданов сказав, що "ППО в принципі справляється, 70% збиті", але  "терор з використанням "шахедів" насправді може бути ще довго", бо Росія постійно їх замовляє. Росіяни замовили близько 1700 всіх типів дронів, але їх, каже Буданов, ще треба виготовити.

росія-іран шахеди розвідка ізраїль

Знак гривні
Знак гривні