Україна зіткнулася з труднощами у доставці західної зброї на фронт – WSJ

Україна зіткнулася із труднощами через те, що західна зброя різниться між собою, їй потрібні різні боєприпаси і немає запчастин для цього обладнання.

Про це йдеться в публікації The Wall Street Journal, повідомляє УП.

Зазначається, що зараз на полі бою в Україні застосовується сучасніше та ефективніше західне озброєння, особливо далекобійні артилерійські гармати, які вже змінюють ситуацію, дозволяючи завдавати точкових ударів по важливих складах боєприпасів, інфраструктурі ППО та командним центрам РФ глибоко в тилу.

Однак, як пише видання, освоєння цього нового обладнання, що по крихтах надходить із різних західних країн, виявляється серйозною проблемою.

"Цьогорічний підхід, за якого кожна країна передає батарею зброї частинами, швидко перетворюється на логістичний кошмар для українських сил, оскільки для кожної батареї потрібна окрема система навчання, обслуговування та логістики", – зазначають у Лондонському Королівському інституті об'єднаних озброєнь.

Зокрема, Україна отримує від Заходу буксировані гаубиці M777 зі США, Австралії та Канади, а також самохідні гаубиці Caesar із Франції, Panzerhaubitze 2000 або PzH 2000 із Німеччини, а також американські M109 та AHS Krab із Польщі.

Читайте також: Українська армія вражає Нідерланди та Німеччину надшвидким й ефективним застосуванням гаубиць Pzh2000

"Жодна з цих систем не має нічого спільного... Боєприпаси мають бути взаємозамінними тощо. Але це не так", – сказав експерт Джек Вотлінг.

НАТО спробувало стандартизувати боєприпаси, щоб вони стали взаємозамінними між країнами, але ці зусилля мали обмежений ефект.

За словами Вотлінга, це неповний перелік проблем, з якими стикається Україна під час поводження з різними артилерійськими системами.

Деякі мають калібр 39, а деякі – 52 калібр. У них різні запасні частини та вимоги до технічного обслуговування, різні механізми завантаження та різні заряди.

Читайте також: «Ми тренували українців по 10-12 годин без вихідних». Полковник Бундесверу розповів про навчання і успіхи наших артилеристів на Panzerhaubitze

Також є різні вимоги до навчання для експлуатації та обслуговування систем, а також різні ланцюжки постачання запчастин.

Через те, що деякі з цих систем поставляються в такій невеликій кількості, не вистачає частин, які можна переміщати на лінію фронту та назад для обслуговування, і тому їх доводиться вилучати, коли вони ламаються.

військова допомога західна зброя фронт

Знак гривні
Знак гривні