Верещук не займатиметься обміном полонених. Тепер це робота розвідки та СБУ (Оновлено)
Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що відтепер питаннями обміну полоненими займатиметься Головне управління розвідки Міністерства оборони та Служба безпеки України.
"Свій функціонал з обміну військовополоненими передаю Головному управлінню розвідки Міноборони.
Відповідні реєстри створено, організаційні питання відпрацьовано, комунікаційні канали налагоджено. Надалі обміни військовополоненими – це спільна робота ГУР та СБУ.
Мінреінтеграції залишається відповідальним за утримання реєстрів військовополонених та роботу з профільними міжнародними організаціями", – зазначила Верещук.
Фото: Ірина Верещук
Нагадаємо, що останній обмін полонених відбувся 6 травня, тоді Україна повернула 41 людину. Загалом з 24 лютого 2022 року Ірина Верещук офіційно повідомила про обмін 347 громадян – і військових, і цивільних.
Оновлено (11:30).
Генштаб ЗСУ повідомив, що головою Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими призначено начальника ГУР МО України Кирила Буданова. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України, затвердивши його постановою від 11 березня 2022 р. № 257.
Основними завданнями Координаційного штабу є:
- сприяння здійсненню заходів, спрямованих на забезпечення виконання міжнародно-правових зобов’язань України з питань поводження з військовополоненими;
- сприяння координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших органів, органів місцевого самоврядування, військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів та громадських об’єднань з питань поводження з військовополоненими;
- визначення шляхів і способів розв'язання проблемних питань щодо поводження з військовополоненими.
- Для збору та узагальнення даних про військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, незаконно затриманих окупантами, у тому числі – і з-поміж мирного населення з обох сторін воєнних дій в Україні діє Національне інформаційне бюро.
- Процедура звернень для родичів військовополонених залишається незмінною. Звернутися на “Гарячу лінію” Національного інформаційного бюро можна за коротким номером 1648 або 380 44 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону).