Потрібно розвивати мережу стрільбищ. Резніков прокоментував опитування в “Дії” щодо обігу зброї

У мобільному додатку «Дія» (Послуги Опитування) розпочалося опитування громадян щодо їхнього ставлення до обігу зброї в Україні. Міністр оборони Олексій Резніков прокоментував юридичний бік цього питання.

Він зазначив, що давно є послідовним прихильником лібералізації обігу зброї, тому підтримує ідею цього опитування і збирається взяти у ньому участь.

"Я дам відповідь не як міністр оборони. І навіть не як людина, що з задоволенням відвідує стрільбища і тири, давно стріляє як на снайперські відстані, так і навчається володіти зброєю ближнього бою.

Я відповім як юрист.

Я хочу відразу відкинути побоювання, мовляв, обговорювати цю тему й ухвалювати рішення «не на часі», бо війна. Як раз саме тому, що війна, треба нарешті ухвалити давно назрілі рішення. У тому числі – і це.

Коли до України вдерлися російські окупанти, десятки тисяч наших громадян, підкреслюю – десятки тисяч – отримали автоматичну зброю для захисту своїх домівок у максимально «ліберальний» спосіб. Тому що іншого способу не було. У багатьох ситуаціях це стало вирішальним чинником.

Але так само виникли і проблеми, адже бажання володіти зброєю і вміння поводитись з нею безпечно, поважати зброю – це речі, які не завжди ходять разом.

В країні й до цього в обігу перебували мільйони одиниць зброї. У тому числі – незадекларованої",– наголосив Резніков.

Міністр оборони вважає, що Україні потрібна не тільки лібералізація, а й легалізація обігу зброї, впорядкування та формування культури безпечного і відповідального ставлення до зброї.

"Закон дозволяє громадянам використовувати будь-яку зброю проти ворога. Я вважаю логічним не створювати заборони, а регулювати використання зброї через формування стрілецької культури.

Ефективне використання зброї – це не тільки особисті навички, це також певний стан свідомості та наявність відповідної інфраструктури.

Переконаний, що в Україні потрібно розвивати мережу стрільбищ, тирів, стрілецьких клубів, відповідних змагань. Щоб кожен громадянин, який відповідає розумним вимогам, мав можливість навчитися користуватися зброєю, підтримувати навички й – головне – сприйняти певну культуру.

Мій інструктор в тирі кожне заняття завершує фразою «Дякую за безпечну стрільбу!». Ті, хто тренуються регулярно, знають цю фразу. Це не формальність і не ритуал – це нагадування, що зброя вимагає відповідальності.

У цьому випадку – відповідальності і держави, і суспільства, і кожного озброєного громадянина", – резюмував Олексій Резніков.

резніков обіг зброї опитування

Знак гривні
Знак гривні