Україна отримала від США ще три гелікоптери Мі-17

Сполучені Штати передали Збройним Силам Україні ще три російські багатоцільові гелікоптери Ми-17 (Ми-8МТ), які раніше були закуплені США для афганської армії.

Про це на пресконференції в понеділок, 16 травня, повідомив помічник міністра оборони США у зв’язках з громадськістю Джон Кірбі, пише "Новинарня" з посиланням на “Крила”.

Отже, Україні вже передано дев’ять з шістнадцяти запланованих гелікоптерів.

Раніше, 11 березня, Україні були передані п’ять Мі-17, які на початок війни проходили технічне обслуговування в нашій країні, а 11 травня, представник Міноборони США повідомив, що був переданий перший Мі-17 з решти одинадцяти машин.

Щодо вертольотів Ми-17, то їх доля вкрай закручена, пише Defense Express. Річ у тому, що у 2011 році США для армії Афганістану замовила вертольоти Ми-17, перший контракт стосувався 21 машини та додаткове оснащення за 367 млн доларів. Згодом він розширився до 63 бортів і зріс до близько мільярда доларів.

a3162834e9414af0.jpg

Фото: Defence Express

З 2014 року, звісно виконання контракту було припинено, а технічне обслуговування афганських вертольотів, почали здійснювати, зокрема, в Україні. Наприклад, контракт на ремонт Ми-17 успішно виконував "Авіакон".

гелікоптери військова допомога сша

Знак гривні
Знак гривні