Путін оголосив, що РФ визнає ОРДЛО "незалежними державами"

Як ми й передбачали, Путін оголосив у зверненні до росіян, що Росія визнає "ДНР" та "ЛНР" незалежними. Відразу ж після цього в ефірі «Росії 24» було показано кадри підписання договорів з представниками угруповань "ЛНР" та "ДНР" прямо у Кремлі.

Про це повідомляє опозиційне видання "Медуза" з посиланням на послання Путіна до росіян.

Раніше, зокрема кілька днів тому, Путін неодноразово заявляв, що виступає за дотримання Мінських домовленостей у рамках врегулювання кризи на Донеччині. У цих угодах йдеться про те, що "ДНР" та "ЛНР" є невіддільною частиною України.

Ось як Путіна одностайно "вмовляли" актори:

Ось короткий переказ, який нагадує п'єсу Подерв'янського

Президент Росії Володимир Путін заявив про визнання «визнання незалежності» незаконних збройних угруповань «ЛНР» і «ДНР». Про це він сказав під час відеозвернення 21 лютого.

Тепер неминуче постає питання: в яких кордонах визнано "республіки" та чи буде РФ підтримувати "територіальні претензії" своїх маріонеток?

«Вважаю за необхідне ухвалити рішення, що давно назріло: негайно визнати незалежність і суверенітет «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки». Прошу Федеральні збори підтримати це рішення, а потім ратифікувати договори про дружбу й взаємну допомогу з обома республіками», – цитує Радіо Свобода.

Події передували спершу місяці нарощування військ РФ на кордонах України з усіх боків, а потім інспірована Росією ескалація власне на Донбасі. Крім того, пішли фейки про нібито українських диверсантів.

У майже годинній промові, що передувала заяві, Путін вкотре заявив про нібито «історичну приналежність» території сходу України до Росії. Зокрема, він назвав розпад Радянського Союзу, внаслідок якого Україна та низка інших держав відновили свою незалежність, «розпадом історичної Росії».

Також Путін вчергове заявив, що вступ України до НАТО нібито становитиме загрозу для Росії.

Раніше, 21 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що «не лише Україна, а й увесь світ уважно стежать» за діями Росії щодо визнання незаконних збройних угруповань.

«Усі розуміють наслідки такого кроку. Зараз багато емоцій і поривів, але саме зараз усі мають холоднокровно фокусуватися на зусиллях із деескалації», – прокоментував український міністр.

При цьому в Міністерстві закордонних справ України вказали на те, що таке визнання означатиме свідомий вихід Москви з Мінських домовленостей.

росія ескалація луганщина донеччина

Знак гривні
Знак гривні